bugün

arkadaş gurubundaki herkesin birbirini gazlaması sonucu kantinde oturup sigara çay içe içe "hadi bu dersede girmeyeyim bari sizi mi kıracam yahu" şeklinde cümlelerle meydana gelen olay..
(bkz: okuldan kaçmak)
(bkz: wi)
(bkz: bwl)
Sürekli hale getirildiğinde dönem sonunda entry'nin "hiç bir dersten geçememek bu nedenle eve dönememek" olarak değiştirilmesini gerektiren aktivite.
sınıfa girer girmez arkadaşlarınızla aranızda geçen konuşma
-hadi gidiyoruz
+ama ilk defa hukuk dersine girmek nasip olacaktı
-boşver yaa
+neyse başka sefere artık ee nereye gidiyoruz
okulun tadını çıkarma biçimidir. çay sigara kombinasyonuyla daha da sağlamlaştırıldığında dersin allahı gelse kişiyi döndüremez...
okula gittiğimiz de hocanın bir türlü derse gelmemesi sonucu bizde alışkanlık haline gelen -nassısa hoca gelmiyo- deyip kantin de oturarak çay kahve pin pon muhabbeti döndükten sonra hep beraber derse gideriz.
o da neeee..
hoca derse girmiş, 2 saat ders yapmış, bide üstüne üstlük 2 haftalık yoklama almış.
diyebileceğim türden olaydır.
lise öğrencileri 'yapmıyorsa' vay memleketin haline, durumu...
bir versiyonu da ; sınavın varsa önceden çalışmadığın için,derslere girmeyip sınava çalışırsın...
+naptın bakim bugün?
-napiim ya okuldaydım çok fena kafam şişti...
+ne gördünüz ki bugün osmanlıca'da?
-valla bende aynı soruyu az önce esra'ya sordum.benim baş ağrısı un-pa gürültüsünden kalma tv'nin yanına oturmuşumda. derse girmekte kısmet değilmiş napalım, bir daha ki pazartesiye artık...
+?!?!
mezun olmadan önce *; karakterimle bütünleşmiş olan, arkadaşların alıştığı durumdur. ben zaten hoca anlatınca anlamıyorum bahanesine sığınılır, şu an yıkılmış durumda olan speed cafe'de muhabbete dalınır; tavla'nın yasaklanmasından önce yaşanılan bir durum ise, mutlaka tavla kapılır, yanına türk kahvesi söylenir. * * dersten çıkanlara "imzayı attınız dimi?" sorusu sorulduktan sonra, büyük bir huzurla evin yolu tutulur. görev tamamlanır.
okuldan ısrarla evin aranmasına sebebiyet verendir.
süper klasik bir ortadirek amaaan model öğrenci ritüeli.. aslında amaç kesinlikle derse girmek falan değildir.. ama öğrenci bunu kendine bile söylemekten imtina eder.. çünkü en umursamaz öğrencinin bile zihninin en derinliklerinde "lan napıyorum ben dersene girsene artık" vardır.. ama kimi girer kimi girmez.. böylede biter işte öğrencilik.. vay be ne çabuk bitmiş..
hemen o ortamdan ayrılmalı bir daha gidilmemelidir. Hele iktisat okuyorsan bir sene daha okulu uzatmışsındır. Ama zevkli olur aylaklık.
Vize ve final sonrasi transkribe yol su elektrik olarak yansiyan, sosyal aktivite seklidir.
eğer eviniz okulunuza çok uzaksa çoğu kişinin kesinlikle yapmyacağı bir eylemdir.
en çokta yol parası koyar adama.
genelde kantin solcularının yaptığı işdir, afiş yap, bildiri dağıt, adam kafala derken zaman mı kalır derse girmeye *
bazen muhabbet derse tercih edilir, bazen de, 70 km yol gidersiniz tek ders için ve bölüm başkanınızın, ''bu gün ders anlatasım yok yaeee'' nidasını duyarsınız ki bu gerçekten en berbatıdır.
Daha kötüsü vardır Avcılar'dan Beşiktaş'a kursa gidilir ancak oraya kadar gitmişken sahilde çay içelim, Üsküdar'da çay içelim derken derse girilmez. Sonuç olarak verdiğiniz para boşa gider. * *
(bkz: okula gitmemek)
her defasında; eve dönüldüğü an vicdan azabına ve kendisini bok çuvalı gibi hissetmesine sebep olur. hemen sağduyu devreye girer;
-seni annen baban bunun için mi okula yolluyor?
-sen ne işe yararsın?

(bkz: mavi ekran)
tatil günü okula gidilmiş olabilir yada zaten amaç okula gitmek değildir okul bir neden gösterme amaçlı kullanılır ve rota değiştirilerek farklı bir yöne kayılır.