bugün

bahsedilen skandal, okullarda dağıtılmaya başlanan sütlerin diyarbakır'da bir ilköğretim okulunda 50'ye yakın öğrencinin zehirlenmesine sebep olmasıdır.

olayın esas endişendiren tarafı, bdpli piçlerin kürtleri zehirlemeye çalışıyorlar diyerek bundan nemalanmaya çalışmaları olacaktır.

http://gundem.milliyet.co....2012/1535265/default.htm

not : çocuklara ve ailelerine geçmiş olsun diyorum.
uydurma haberdir. diyarbakırda daha süt dağıtımı bile yapılmamıştır.
o bölgeye pınar süt ve dimes ortaklığı süt veriyordu. ayrıntıları bilmiyorum ama her çocuk soğuk süte karşı reaksiyon gösterir. mideyi bozar cırcır olur. gerçekten zehirlenme olup olmadığına bakılması gereken durum.
arada olur öyle şeyler.
diyarbakır'dan sonra sivas'ta da zehirlenme olmştur. cnn türk'te gösterilmektedir.
(#15356926)
vergisini veren halkın ahı tutmuştur, üzülmedim.
1750 çocuğu etkilemiş skandaldır. 1750.
sütün içinde bir insanın midesini bozacak şeylerden fazlasını olduğunu düşündüğüm skandal. bu sütlerin içinde inşallah genetik yapı ile oynayıcı ya da doğrudan beyni etkileyen şeyler yoktur diye umuyorum. 92 yılında israilden bizim ülkemize ithal mamalar gelmişti. askeri lojmanlarda kaldığımız için bizlere verilmemişti. daha sonra dışarıda durumu olmayan insanlar tabi saldırdı bu ürünlere. sonrası bilinmez. apk, israil ve ermenistan iş birliği ile çocuklarımızı yavaş yavaş mahvetmeye hazırlanıyorlar olabilir.
bunun böyle olacağı belliydi.her on kişiden biri laktoz intoleransı nedeniyle sütü sindiremez.çeşitli barsak sorunları yaşar.öyle kafana göre iş yaparsan böyle olur.yapılması gereken süt değil yoğurt dağıtmaktı.
son kullanma tarihinin ne demek olduğunu bilmeyenlerin başarısız, belki de kasıtlı başarılı icraatlarıdır. tebrikler, yine buldunuz kandıracak safları.
nasıl başlamasını bekliyorduk ki? ar damarımız mı çatladı, istedikleri gibi uyuştuk kaldık mı bilmiyorum; ama şaşırmadım, üzülmedim.

okullarda birer tane süt dağıtmayı daha sonra halka hizmet verdik diye bas bas bağırarak hatırlatacaklar zaten. hem de böyle rezil rüsva olmalarına rağmen. şimdi sözümona çocuğu için endişelenen analar, babalar kim bilir yine ne sebeplerle koşup bunları alacak hooop tepemize çıkaracak.

şifreli sınavda kolayca tatmin olan bünyelerden "psikolojik" açıklaması duymanın neresi şaşırtsın ki? bir iki tane çocuk fenalaşmış ötekiler de psikolojik olarak etkilenmiş. millete de, milletin çocuğuna da koyun diyor işte anla; ama anlayan kim? ulan, allah belanızı versin koca memleketin dört yanında mı psikolojik olarak fenalaşmış bu çocuklar? pes be.

cumhurbaşkanının muhterem sülalesine dahil olduğu için ihaleyi götürenler, belli ki ellerinde patlaması muhtemel sütleri bu şekilde şerefsizce elden çıkarmak istemiş. neymiş efendim? son kullanma tarihine daha varmış.

behey mankafa, süt lan süt. iki dakika sıcak hava görsün nevri dönen bir şey. kime anlatıyorum kime söylüyorum değil mi?

velhasıl kelam. geçmiş olsun sevgili küçükler; şimdilik bu temenniden fazlasını beklemeyin ne olur. daha bu ne ki? biraz büyüyün canlarım benim. belediyenin açtığı çukurlar, binaların tepesinden düşecek yüz kiloluk camlar, tabelalar, okul tuvaletlerinde lavabolar bile... sonra, okumak için ne akrobatlıklar öğreneceksiniz, neler neler. beyin jimnastiği niyetine, bir öyle bir böyle diyecekler bu okumak işine. aklınızda tutmaya çalışmaktan bıkacaksınız.

ve kavgalar ve hırsızlıklar ve tuzaklar ve savaşlar ve din satıcıları. nitekim ucuz atlatmışsınız, şimdilik geçmiş olsun.
her şekliyle düşündüren skandaldır.

10 yıldır iktidar olan bir adam, çoğu on yaşının altında olan çocukların hiç süt içmemesini ibret gibi anlatırken, hiç utanıp yüzü kızarmıyorsa ve herkes hala "vah yazık adam haklı" diyorsa, onlara değil süt ekmek bile fazla.

edit: ikinci günde de olaylar devam ediyormuş.

http://www.posta.com.tr/t..._gun.htm?ArticleID=119759