bugün

surekli disardaki insanlara laf atan tiplerdir. kizsa orada oturanlar yoldan gecen insanlara hisst pissst cekilir, erkekse karizmatik duruslar sergilenir ve de genelde servisin icindeki kizlarla ilgilenilir..
birde hiç servisle gitmeyen piçler vardır ki, bunlar onlardan en az 10 misli daha üstünlerdir.
liderlerinin genelde sol arka köşede oturduğu tayfadır.
(bkz: otobuslerde arka koltuk tayfasi)
servisin baba elemanlarının tapuluymuşcasına kuruldukları, çömlerin oturma eylemine teşebbüsde dahi bulunmadıkları arka koltukları kapan, kapmasına gerek yok kendi yeriymişcesine oturan tayfa ...
servisin en tatlı, en güzel yeri olduğunu lise 2 de anladığım servis bölgesinin elemanlarının oluşturduğu gruptur. en önde servis şoförüyle muhabbet edip arkadan gelen talimatlar doğrultusunda dj'lik yapacağınıza arkaya transfer olun, hayatınızı yaşayın. *
servisin en rahat yeridir, her türlü dalga muhabbetin döndüğü yerdir, ayrıca orda oturmak için son sınıfı beklemeye falan gerek yoktur ilk seneden de yer parsellenebilir sonra o öyle gider zaten. *
arkayı 5 leyin ya da 6 layın diyen servis şoförü bu tayfanın rahatını bozmak için özenle gönderilmiştir.
arka koltuğun bir önünde oturan daha küçük çocukların kulaklarına parmak yordamıyla patlatmakta adettendir.
servis şöförünün yokuş aşağıya giderken el frenini çekmesine ve arkaya elinde bir sopayla koşmasına da sebep olabilirler. *
süper geyikler döner orada.
lise son sınıf öğrencileridir. serseri görünümlüdürler. onların gürültüsünden hiç bir şey duyulmaz sanki siz onların esprilerini dinlemek zorundasınızdır. aralarında illa bir adet yakışıklı efenim çok "cool " takınan biri vardır ismi de muhtemelen cenk, cem, eren tarzı bir şeydir. diğerleri de içten içe bu çocuğu kıskanırlar.
bu tipler çok gerizekalı olurlar sabah servise bindiğinde seni iyi bir süzerler, çok patırtı yaparlar, hep onların istediği şarkılar çalar vs... fakat bir keresinde birini servisten aşağı çekip evin önünde bir güzel dövmüştüm. ohhh...
ortak fikir olarak karizmatik piçlerdir bunlar. bide bunların çantasız, klasörsüz bir defter veya hiçbişey ile servis kullanmayan modelleri vardır. işte servise binmeyen tipler, o servistekilerden biriyle çıkışta kapışacaksa muazzam bi ortam olur. servisçi öğrencisini lorumak zorunda olduğu için servis fırlamasının karizmasını çizebilir. servissiz tip ise in lan aşşa triplerine girip popülaritesini yükseltir. nasıl olsa inemeyecek eleman. **
zamanında mensuplarından birisi olduğum tayfa. lise 3'teyken, önümde oturan lise 1 öğrencisinin kafasını sağa sola çevirir, ovalalar, çimdikler, hatta kulaklarından falan tutardım. bunları yaparken de bahane olarak öss stresini öne sürerdim çocuğa. o da olsun olsun iyi oluyor abi diyip idare ediyordu beni. *
bu tayfanın cam kenarına oturanları, çük kadar camdan kafalarını dışarı uzatınca mahallenin köşebaşı tayfasının balgamlarından muhakkak nasiplenmiştir.
ben serviste kıdemli öğrenciyken servisin kör noktası diye tabir edilen yerde otururdum.en arkada inerken 4 kişiye sürterdim.tekerleğe takılırdım , çantamı sıkıştırırdım ve en sonda da kafamı çarparak servisten inerdim.bu nasıl kıdem yahu.tekerlekte otursam daha iyimiş..