1. 1.
    ilerde daha farklı sisteme geçilebilir.

temel eğitimden sonra istediğin alan için sertifika tarzı sistem olabilir.

çünkü serbest piyasa dünyasında teoriden cok pratik etkin hale geldi.

en fazla 6 ay -1 yıl içinde sertifika alınabilir.

pc'den madencilik yapıp zengin olan var,youtube,twitch gibi alanlarda ilerleyenler var. okumak 10 yıl içinde gereksiz hale gelebilir.
    1 -1 ... theagent
  2. 2.
    6 yıl okuyacağım azı bitti çoğu kaldı . elimde sadece bir kağıt parçası olacak . hayır yaşıtlarımın o yaşa geldiğinde yaptıkları ile benim yaptıklarımın bir olmayacağı düşüncesi beni üzüyor . Mezun olana kadar zaten hayatımun çoğu gidiyor .
    1 ... sadleo
  3. 3.
    okul okumaktan beklentiniz nedir önce bunu sorgulamak gerek. şaklaban olarak anılmaktansa 100 yıl okurum daha ii. Ayrıca okul devam ederken de birçok şeyi başarabilirsiniz gerekli motivasyon ve çalışkanlık yoksa okumayın kardeşim.
    2 ... oophelia
  4. 4.
    önceden hiç yoktan kısa dönem askerlik yapabilmek için bile açık maçık yalandan da olsa okuyordu insanlar.

artık o da kalktı, sıçarım dersine sanki apartman yöneticisi olacaksın pezevenk demek istiyorum.

https://video.uludagsozluk.com/v/okul-okumanın-gereksiz-hale-geldiği-gerçeği-183819/

5 -1 ... pezevenk malik
  5. 5.
    Doğrudur. Önemli olan Türkiye'den gitmek diye düşünüyorum. Doktor olsam bile ne olacak? Araba fiyatlarına bak bir de doktor maaşına. Yine Avrupadaki gibi yaşayamıyorum. Paranın da çalışmanın da kıymeti yok. Okul okuman seni buradan kurtaracaksa o zaman gerekli olabilir. O da sayılı birkaç üniversitede olur.
    ... nelsonm
  6. 6.
    doğru bir tesbittir, sanki. sonunda işsiz kalmak için, yaklaşık yirmi sene okula ve dersaneye kapanıyoruz gibi,adeta, karikatürlük bir durum söz konusu zamanımızda.
    ... wolfgang overath
  7. 7.
    bilgisayar programcılığını bırakıp format atmaya başladım. arada oyun falanda yüklüyorum. pişman mıyım? asla.
    1 -1 ... ruhum protez
  8. 8.
    yazılım biliyorsan okulu falan boş ver sen.
    bu devirde en mantıklı olan yazılım öğrenmektir.
    kazanacağın parayla da git oraya buraya yatırım yap.
    yaşıtların finale hazırlanırken sen para saçarsın.

evet , bu dediğim düşük ihtimal ama bir düşün Türkiye de kaç kişi yatırım yapıyor. kaç kişi yazılım biliyor. bunu da düşünün.
    ... san fransisco niggasi
  9. 9.
    Ulkemizde nitelikli elemanlara ihtiyac yoktur. Diplomanin devlette gecerliligi yoktur. Ne kadar cok okursan o kadar iş bulma olasiligin azalmaktadir. Gunumuzde gecerli bir lise bitirmeniz yeterlidir.
    1 -1 ... venusde mahalle muhtari