1. 1.
  lise 3 ve 4'te cok fazla gerceklestirdigim eylem.

  asgari maasla calisan bir babaya sahipseniz gayet dogal olabilir. insanlarin parayla alip kenara atip okumadigi kitabi siz ic cekerek izlersiniz.

  sonra kutuphanede ders calisirken arkadasinizla birbirinize bakip "nasil olsa kimse okumuyor, birkac tane alsak ne olacak?" demesiyle kitap hirsizi olursunuz.

  varolsun, en kirli gunahiniz bu olsun.
  17 -4 ... angel of the hell
 2. 2.
  Okunup yerine geri konulacaksa çalmak kelimesinin yersiz kullanıldığı bir durumdur. Her türlü hırsızlığın karşısında durabilecek insandır. 35 ₺ ye kitap alan insan diye başlık açıp bu başlıkla kendine yanıt vermiş oluyorsunuz BAY YAZAR.
  ... masfiro
 3. 3.
  ülkede keşke herkes kitap hırsızı olsa cezalarını ben yatmayı kabul ediyorum.
  4 -2 ... vanligogh
 4. 4.
  askeri maaş ne saftirik, baban başçavuş mu?
  2 -1 ... leyte
 5. 5.
  herkes gibi bende itiraf ediyorum, lisede okul kütüphanesinden baya kitap çalmıştım.

  sebebi neydi? sebebi, kitap aşığı birisi olmamdı, haftada en az 3 kitap okuyacak kadar vakit ayırmamdı, okuduğum kitapları kendi kitaplığımda tutma merakımdı.

  üniversiteli olduk, şimdi kitap çalıyor muyum? hayır.

  şimdi, (ç)aldığım kitapları telafi etmek için köy okullarına bağışçılar ve sponsorlar sayesinde kıyafet, ayakkabı, kitap, araç-gereç götürebiliyorum ve çocuklara kitap okumanın önemini, kitabı okuduktan sonra başka bir kitap ile değiştirilmesini gerektiğini anlatıyorum, anlatıyoruz. Çünkü insan küçük yaştan itibaren bir davranışa alışırsa, büyüdüğü zaman bile devam ettirme isteği gelir.

  o yüzden kitap çalan çocuklara hırsız muamelesi yapmayın. ilerde çaldığı kitapların kat ve kat fazlasını belki okuduğu okula belkide hiç kütüphanesi olmayan bir okula götürebilir.
  4 ... nickimyokbenimm
 6. 6.
  Önemli olan okumaktır, o kitaba sahip olmak değil. Okuduktan sonra zaten artık senindir o, alıp evde kütüphaneye koymak şart değil. Okuduğum kitaplar sahip olduklarımın 20 katı olabilir mesela,fiziksel olarak bana ait olması gerekmiyor.
  5 ... cupcake jemma
 7. 7.
  ödünç alma diye birşey var. onu bilmiyor muydun acaba?
  ... jean piaget