bugün

müzik ve beden kapışır.
derslerin hiçbiri bi boka yaramıyor meb kendi bilmiyor ki sana öğretsin.
Teknoloji tasarımdır. Milli eğitim bakanlığı bu dersi sırf biz sinir hastası olalım diye koymuştu. Bir tane de başımızda öğretmen vardı gelen geçene saydırıyordu. En son dedim bari dinleyelim dersi katil olacak binbir zahmetle bir mısır bebek yaptıydım. Bu hoca bir eline aldı yazık sebzenin başına neler geldi. mısır olaylarında bile bu kadar harap olmamıştır millet. Daha sonra üç parça elime verdi bebeği.
(bkz: beden eğitimi) ortada bedeni eğiten en ufak bir emare yok. 10 yıl kadar bu derse maruz kaldık ama bedenimiz hala eğitimsiz.
en gereklileri saysak da yorulmasak.
imam Hatip okullarında seçmeli derslere ve olmayan derslere bakın.

Sosyoloji, felsefe mantık hele ki...
En gereksiz dersler ülkemizde ki milli olmayan eğitimsizlik öğretimimsizlik sistemsizliğinde.
beden eğitimi.Bir kez dahi bedeni eğittiğini görmedim hep boş ders oluyordu.
(lisanslı boksörüm artistlik yapmayın hemen.)
teknoloji tasarım kadar boş beleş bi ders var mı ya? ağlaya ağlaya zorla küp yaptırdılar da n'oldu? bak elim ayağım titriyor sözlük.
Türkiye de beden eğitimi dersidir. Yatarak para kazanmak isteyenler bu işe buyursun.
Araştırma teknikleri ve yayın etiği, net.
Tezsiz yuksek lisans ogrencilerine bu dersi bu kadar agir vermenin amaci nedir, cigerim soldu 500e yakin slayt okumaktan spss'den bu nedir yeter vallahi.
Allahtan hocasi iyi de bir donem katlandik yoksa cekilecek dert degil.
Beden dersidir.

Zira hocamız o derste de matematik işlemekteydi.
Matematik, fizik, kimya, müzik, coğrafya,beden eğitimi... sanırım hepsi.ewed
rehberlik.
Din dersi..
Tarih dersi.

O kadar ulke gezdim, o kadar yabanciyla tanistim, hepsi ayni tarihi kendi ogrendikleri sekilde bambaska anlatiyor.
Birinin kahraman dedigine, oteki katil diyor, birinin soyle oldu dedigine, oteki yok oyle birsey diyor.
Kimin dogru, kimin yanlis soyledigini bilmedigin bir konu hakkinda o kadar vakit emek harcamak anlamsiz.

Din derside ayni mantikla gereksiz.
Osmanlica, kuran. Hayir imam hatipli degilim.
Resim
Müzik
Beden eğitimi
iş eğitimi.

inanın ben en zor dersleri bile bir şekilde siyirtir geçerdim ama bu derslerim hep düşük gelirdi..

Takla atamadım diye neredeyse bedenden kalan tek öğrenci ben olacaktım amk..
kimya. hiçbir yerde kullanmadım o bilgileri.
galiba iş eğitimi. matematiği becereyemeyen ben, iş eğitimi dersinde matematiği iple çekerdim. o derece sıkıcıydı.
din kültürü ve ahlak bilgisi.
gereksiz ders yoktur. dersi ilgi çekici hale getiremeyen öğretmen, hoca vardır.
Resim. Çöp adam çizemeyen insanlar için vakit kaybı.
biz de kariyer, sağlık bilgisi diye dersler vardı. bommmboş dersler cidden hiçbir şey yapmazdık derste.

bir de felsefe. öğrenciyi tuhaf tuhaf terimleri ezberlemek zorunda bırakan bir ders. yok neymiş efendim filozofun biri ben yokum demiş. yoksan bunu nasıl söyledin aq?
okulun kendisi gereksizdir.
Miras hukuku. Tenkis, saklı pay, öbt pu aq alayınızın.