bugün

95 alınca hocam nerde yanlış yaptım diyip ağlamaları. Kendilerini çok zeki sanıp geri kalanları aptal yerine koymaları.
en başlıcası, sınavdan çıktıktan sonra "ayy çok kötü geçti ya" diye sızlanmalarıdır.

sonuçlar açıklanır 95 almış aq. meğer 100 alamadığı için kötü geçti diyormuş. hayır, "kötü geçti ya çok zor sormuş" filan diye ayak yapıyorlar, sonra "ulan bölüm birincisi kız bile sıçtım filan diyosa, demek ki harbiden hoca kazık sormuş" deyip kendimizi avutuyoruz. hatun 95 çakıyor biz 10 puan, olmuyor. ayıp oluyor.
genelde zeki insanlar oldukları için günü geldiğinde mutlaka kendileri ile ilgili de gerekli gördükleri stil vb. değişiklikleri yapıp bir anda "vay be bu kız lisedeyken neydi şimdi ne olmuş" dedirtmeyi başarıyorlar.
sınıfın serserisine içten içe aşık olması...
Genel kültürleri çok kötü oluyor muhabbetleri berbat oluyor güldüğü saçma espirileri duyunca koşarak uzaklaşırdım.
azgın oluyolar büyüyünce..
100 almadıkları sürece zırlarlar. ellerinde soru bankalarıyla koridor da yürümeyi severler.
itici olurlar.
gözlük kullanımı yaygındır.
yaygara çıkarmaları ve sıkıcı güzel olmaları. lisede iki tane kız vardı herşeye sazan gibi atlar yaygara çıkarırlardı. hocalar ödev unutur bunlar hocam hocam sus be iki dakika sus yok ispiyoncu gibi hocam şu ödev vardı.

sınavdan 95 aldım diye iç çekerek 1 hafta ağlamaları gören anası babasının vefaat haberini aldı sanır. çekilecek dert değil sıkıcı tiplerdi.
Matematik öğretmenleri tarafından çok sevilirler. Aksini hiç görmedim.
Hayatımda bi tek lise döneminde okul birincisi kız oldu. Ortaokulda da erkektim diye hatırlıyorum.