bugün

okul zamanı gazetelerin ve internet sitelerinin bir numaralı klişesi. durumu kötü olan aileler gösterilir ve ekonomik kriz var denip durur. bunlara göre ülkede 999 yıldır ekonomik kriz vardır.

ortalığı bulandırmak için yapılır ve ne hikmetse tutar.
Geçtiğimiz yıla oranla kırtasiye ürünleri %100 zam yedi.

Allah yardımcısı olsun okul çağında çocuğu olan ebeveynlerin.
(bkz: karın keyfini yine çocuklar çıkardı)
siz de yanmayan cebinize koyun diye akıllıca bir çözüm geldi aklıma.
Erkek erkeğe sevişseydik daha mı iyiydi?
Benim sorunum olduğu kısmı atlamışım.

Sinirlerim bozuk zaten.

Başlattırmayın Eylül ayınıza.
Bu yüzden üniden sonra okutmadı babam.
Geçen sene okul için 600 lira harcamıştım,dün 1200 tuttu.
Almayın. Benim yeğenim için öğretmen bir liste atmış destan gibi. Diyorum almayın noalcsk diyor olmaz öğretmen kızıyor. Kızsın dedim sessize alır engellerim diyor o zaman diğer veliler çocuklarıyla oynatmaz. E anasını satayım gitmesin okula ne yapayım dünya masraf çıkıyor sokarım okuluna da isteklerine de. iki defterle matematik öğretmeye sisteme Boydan gireyim.
Yollamayın okula. Gidip de ne olacak? Mühendis mi olacak? Öğretmen mi olacak? Bitti artık üniversite mesleklerinin devri. Artık zanaat devri var. Herhangi bir işin ustası yok denecek kadar az artık. Türkiye'de yüzlerce üniversite var. Her birinden binlerce genç her yıl mezun oluyor. Sonra? O kadar iş var mı Türkiye'de? Mesleğimi yapmıyor bir çoğu. O yüzden okutmayın arkadaş uzum vadede. Temel eğitimi alsın. Okuma yazmayı öğrensin. Matematikte günlük hayatta bir kaç şeyi yapacak beceriye sahip olsun.

Bunu 11 yıllık bir mühendis olarak söylüyorum. "Yurt dışına gider abi" diyenler olabilir. Gitsin. Orada mühendislik yapabilecek mi? Öğretmenlik yapabilecek mi? 100 kişi içinde 1 kişi olabiliyorsa yapar. Senden benden çok daha iyi eğitimler aldı adamlar zamanında. O alan adamlar da gelecek neslini ona göre yetiştiriyor. Orada da usta yok ama. Tenezzül edip de kimse zanaata yönelmiyor.

Linç gelebilir. Gelsin anasını satayım. Uzun lafın kısası durum vahim bir süredir ülkede üniversite okumak adına. inatla okuyacağım diyen varsa da oku gör ebenin nikahını.