bugün

yalnız kalan ruhların bunalıma girdiği dönemlerde okuduğu herhangi bir kitaptaki herhangi bir kahramana aşık olması sorunsalıdır.kahramanı hayalinde kişileştirir ve sonrada sanki o varmış gibi hayata uyarlar.ruh halinin düzelmesiyle geçecek olan hede.* *
- ben kimle istersem onunla evleneceksin !!

- baba şansını zorlama istersen biz hulk'la birbirimizi seviyoruz

- kırarım ulan onun bacaklarını!

- hahahaassktir.
(bkz: roland deschain)
(bkz: andy dufresne)
(bkz: selim ışık)
olasılıksız - david caine . *
çok uzun yıllar hayal ettim karşıma (bkz: kumral ada mavi tuna)"dan fırlamış bir "tuna atacan" çıksa diye ama doğan gökay"ın da dediği gibi "hayat bir romana hiç benzemez, bazılarımız olacakları önceden sezebilsek de tarihin akışını değiştiremeyiz.buna ancak romanlarda ve filmlerde gücümüz yeter, bu yüzden çılgınlar gibi tutkunuzdur sinema ve edebiyata".
amy mccartynin aşk kitabındaki dük. adı wallermond muydu emin olmamakla beraber.

not: tamam unutturacak biri çıkana kadar hayal kurmak eğlenceli hepsi bu.
şemse aşık olmak için mevlana olmak gerek eyvallah da, şemsi imal eden şey, kaynak neydi diye düşünmeden kendini alamayan her insan bence bu soruya mevlana diye cevap verir. sanki mevlanayı şemse bağlayan şey, şemsin mevlanayla beraberken harekete geçen bir elektromanyetik alan.. belki de şems çok da aşık olunası değildi, mevlananın aşık olası vardı.
Romantik filmdeki karşı cinse aşık olmakla aynı olandır.
RÜyada gÖrÜlen kiŞiye aŞık olmakla aynı değildir.
(bkz: nava vaner)
o kadın hem güçlü hemde güzel bir kadındı çoğu erkeğin istediği gibi güçlü bir kadındı ona aşık olmamak elde değil.
Şimdi kimse yok kitap iyi yok yazar iyi demesin. Yokluktur. Hayali karaktere aşık mı olunurmuş?
yüzüklerin efendisi üçlemesini okuyorsanız her 5 sayfada bir başınıza gelecek durum.
hangimiz ' Aras Atacan 'a asik olmadik ?
(bkz: Mr Knightley)
yazılıp yazılmadığıni kontrol etmedim fakat olasılıksız(adam fawer) romanındaki ajan hatun nava.ilk okuduğumda resmen aşık olmuştum kadına.
3 yıldan daha fazla sürecek bir aşktır...
aşık olmaktan çok karakterden etkilenmek olarak değerlendirilmesi doğru olacak önermedir. Içine düştüğüm durumdur aynı zamanda. Var olmayan ve var olmayacak karakterden etkilenmemek en mantıklısı olacaktır.
aşık olmak ya da benzeştirmek, özdeşleştirmek de denirse tabii (bkz: şebnem şibumi) örneğini verebileceğim önerme. benzetilen kız da sayfalardaki emsali kadar gaddarsa "okuduğu kitaptaki kahramana gıcık olmak" şeklinde de değiştirilebilecek önerme.
iki yeşil su samuru ndaki karıya aşık olmuştum 15 sene önce.
Ergenken Edward'a hastaydım.
ah canım sen hayallerimi süslüyordun, ete kemiğe bürünsen de alıp seni bi sevsem diyordum.
Olmadı. Kader.
(bkz: zezeye 3 posta atmak)
meshur huzur sokagindaki bilal e tabiki tv de olana degil. Kitapla alakasi yok dizinin.
neredeyse her pride and prejudice okuyan kız mr. darcy'e aşık olur. böyle bir şey sanırım.
Kitabi defalarca okumaniza neden olabilecek olaydir. Ucurtma avcisinda ki hasan o ne sevgi ne sadakat be ah hasan ah.
genç kız eylemidir. kitabı da, 2 günde bir bitiriyor olsalar dahi bu tür kızlar hiçbir zaman entellektüel kişiliğe sahip olamayacaklardır.