bugün

çoğunluğu ''bak ben bu kitabı okudum. çok bilgili ve entellektüel bir insanımdır.'' demek isteyen tiplerdir. çok küçük bir azınlık olan, kitabı hava atmak için değil bilgi ve değişik bakış açısı elde etmek için okuyanları es geçerek diğer insanları hedef tahtama aldığımı belirtmeliyim bu yazımda. şimdi bu sözde okuyucuların profilini de çizmek istersek genelde sevgili bulma çabası içindeki kendilerini çirkin sanan kızlar ve erkeklerdir ya da bu şekilde alıntılar yaparak karşısındakini ezmeye çalışmak isteyen ne oldum delilerdir.

ilk önce bu sevgili bulma çabası içindeki kişilere gelelim. bu kişiler ilk önce kendilerine güvensinler. sadece laf olsun diye kitap okuyarak, oralardan alıntı yapıp etrafa hava atarak sevgili bulunmaz. şöyle bir etrafı süzün canlarım. insanları tanıyın.

diğer türlere gelince ise bunlar tam bir rezildir. kendilerini bir b.k sanan sözde solcu ve sözde aydınlar gibidir. okudukları kitabın daha ana fikrini bile anlamadan sağda solda duydukları yorumları sizin fikrinizi ezmek için kullanmaya çalışırlar. düzgünce bir açıklama yaptığınızda da '' ben öyle düşünmüyorum.'' diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışırlar. ''nerede karşı tezin ulan? nerede? boş yere mi okudun o kitabı.'' deyin hiç çekinmeden bu kişilere. bu tür insanlarla karşılaştığınızda ne kadar entel görünümlü olursa olsunlar dikkate almayın sevgili uludağ sözlük yazarları. onlarda sizin gibi insan. hatta sizden çok ve çok değersizler.

mektubumu hepinizi öperek sonlandırıyorum. havalar nasıl olursa olsun sizin havanız güzel olsun.. aşslfşasfladsfdsfk...
kitap okumanın, bir kitaptan okunan üç beş güzel cümlenin paylaşılmasının hava atmak olduğunu sanan geri zekalılarca anlaşılamayacak tiptir. bu devirde kitap okumanın hava malzemesi sayılması ha? ilginçsiniz vessalam.
okumadığı kitaptan normal olarak bir şey söyleyemeyen , kitap okumayan tiplerin zıttı olan , edindikleri bilgiler neticesinde bazen harbiden havaya giren ; fakat çoğunluğunun '' eh fena biri değil '' sayıldığı tiplerdir.
kitap okumayip ortamin mali gibi kalanlarin bakis acisi.
ama kitap okuyan aydinlatmak amaciyla degil hava atmak icin okuyorsa o da ayni sinifa girer.
dogru olan okuyup anlamaktir tabiki, papagan gibi tekrarlamak degil.
okuduğunu ispatlama çabasıdır. bilhassa karşıdaki bir kızsa.
ekmeğinin derdinde olan insanlardır. kınanmaması gerekir. herkesin göstereceği muazzam göğüs kasları, demir gibi pazuları, bebek gibi yüzleri yoktur.
çoğu kişinin aksine kitap okuyan insanlardır.

bunun yanında kitap okumamakla övünenden daha makbuldur.
(bkz: her hakkı mahfuzdur)
okumayana atacak tabi havasını. sen de oku sen at... tamamiyle kitap okumayanların, okuyanlar karşısında ezikliğini gösteren ibaredir. keşke herkes okusa. ama; bırak kitabı sözlüğü kaç kişi okuyor yazmaktan fırsat bulupta..
yattigi kadinlarla ve maddi seylerle hava atan insandan bin kat daha kaliteli olan tiptir.
bide bu modelin, başlık açan tipi var.
iki kitap okuyunca kitap gurmesi gibi başlık açıyor adam sözlükte.
Sırf alıntı yapmak için kitap okuyan kişi.
güncel Önemli Başlıklar