1. ?.
    ilkokul da her ünite dergisinde,bölüm sonlarında bulunan kazık sorular.
    soruyu okuyan öğrenci her seferinde görür ki,okudugunu anlamadı.moral bozan,can sıkıcı ve öğretmenlerce yazılılarda sorulan kazık soruları da içeren soru dizisi.
    insanı ağlatası sorulardır.

(bkz: bölüm sonu canavarları)
    3 ... aby
  2. ?.
    parçanın işlenişinde kullanılan sorulardır.bunların en kazığıysa parçanın ana fikridir.ne yaparsan yap ana fikri tutturamazsın hoca illa bi alternatif bulur.
    1 ... monolith
  3. ?.
    okudugumuz anladik mi? ...cevap verelim. diye devam eden bolumdur.
    ... a fine day to exit
  4. ?.
    illet sorular ve kasıntı cevaplardan olusan unıte dergısı ıskencesıdır. ogretmen her soru ıcın 3-5 ogrencıden cevap ıster. cocuk kafasına gore yazmıstır, begenmez. her cevabı dınlıyor gıbı gorunse de en son cumleyı kendısı soyler. *
    ... mini
  5. ?.
    cocukluk kabusu, ogretmenin sauron'a dondugu andir. hani cocuk okudugunu anlayamayacak kadar embesil gorulmesine mi kizsin, yoksa zaten bir sey anlatmayan salakca okuma parcalarindan illa ki bir sey anlamak zorunda birakilmasina mi kizsin...

bence direkt okulu biraksin.

bir de dogru cevabi buluncaya kadar ogrencileri zip zip ziplatirlar. dogru cevabi veremeyen ogrenci suklum puklum yerine oturur. kendine guveni gider,ezilmistir...

(bkz: gelip sicmasaydiniz biz burda okuyacaktik)
    1 ... bimelekimben
  6. ?.
    çocukken sırf yaptım diyebilmek için evet , anladık , tartıştık , araştırdım diye cevap verdiğim sorulardır.*
    1 ... biberli nohut ezmesi
  7. 1.
    ilk ve orta okul yıllarımı mahfetmiş sorulardır. insanı sinir eder. ne öğrenciye bir katkısı olur ne de okuduğunu anlamaya. sırf bu sorular yüzünden okumaktan soğumuşumdur.
    ... t square
  8. 2.
    şiir çözümleme gibi iğrenç sorular da bunlara örnektir.
    yazar burda neye seslenmektedir?
    hadi cevap verelim: bayraka
    doğru cevap "bayrağa" olacak
    ilkokul 3 üm lan ben..
    1 ... aerandir
  9. 3.
    (bkz: okuduğumuzu anladık mı cevap verelim)
    ... suluboya
  10. 4.
    dolandırıp dolandırıp aynı şeyi soran sorular.
    tüm soruların cevabı nerdeyse aynıdır.
    ... ismimuzundiyenickimkisaolsun