bugün

düşün uygula neticelendir
al ananı git.
memleketi parsel parsel sat,

zenginini daha zengin yap, senden olmayani sil supur,

seyhin ayagini op,

iki karis bez icin memleketi bol,

dini siyasete, siyaseti ticarete alet et,

devlet ciddiyetinin icine et, lumpenligi tarz edin, kaliteyi dusur, ayak takimina model ol seklinde devam etmesi muhtemel hangi seyhten/hacidan/hocadan araklandigi merak edilen RTE laf salatasi.
oku
düşün
uygula
neticelendir
haticeye ne olacak
onu da evlendir
ihale ver
ver
ver
sat
sat
ver
bop
bop
booooop
hop
hop
sömür
sömür
damardan damardan gir
istismar et
et
et
oku
düşün
uygula
mahvet
borçlan
ve yalan konuş.
(bkz: fitter happier)
hayatımın aforizması. okuyorum, e allah'a şükür düşünebiliyorum, iyi kötü uyguluyorum ama neticelendiremiyorum. sahi netice ne ki? ha bildim bildim. bacak kadar çocukların gözlerine baka baka sallamak demi?

(bkz: teşekkür ederim sayın başbakanım)
(bkz: recep tayyip is awesome)*
herşeyi yaparım da netice olmaz çünkü torpil var diye karşılık vermek isteğim bir rte yumurtası.
(bkz: ye ic sic yat)
aslında mantıklı ve güzel bir vecize. keşke rte söylememiş olsaydı...
"Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir...

Herkes pek beğendi, alkışladı.

*

Halbuki az düşününce...

Topluyorsun başharflerini:

ODUN çıkıyor!"

yılmaz özdil in bugünkü Öğretmenim canım benim yazısından alıntıdır. ayrıca enteresan ve komik bir rastlantıdır.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/16361487.asp
(bkz: odun)
(bkz: o d u n) yani bildiğin odun.
keşke söyleyende bunları uygulasa diye düşündürür insana keşke.
altına imza atmaya utanılacak söz.

geçen gün komşu çocuğundan duydum, 7 yaşında. ''allah allah'' dedim. hemen arattım google'da meğer tayyip erdoğan da söylemiş aynı lafı.

çocuk yanımda yine konuşuyorum;

''adama bak ya, 7 yaşındaki çocuğun mottosunu çalıyor. vay amına koya...bi dakka lan?''
''haha yok artık''
''yok canım o kadar değildir yahu hehehe''
''ulan amına koyim hahaha tayyibin sözü mü lan bu hahahaha''
''ulan gül gül öldüm yeminle ya ahahahaha''
''bir an sen söyledin sandım amk hahaha''

nülüfer süper!
görsel
çok esaslı üst düzey filozofik ve derin anlamlar içeren söz öbeğidir.
açıkçası ben tatmin oldum.
Atatürk'e bu kadar özenemez Bi insan. Garibim 20 sene sonra kimse hatırlamayacak.
Başkomutanımızın sözü.
odun mottosudur. yani "oku, düşün, uygula, neticelendir" sloganın kısaltmasıdır. sayın cumhurbaşkanımızın gençlere söylediği tavsiyelerin kısaltmasıdır.
adam sözü başbakan iken söyledi şimdi cumhurbaşkanı bu gidişlede başkan olacak.
Türkiye'de üçünün bir arada olmasının imkansız olduğu önerme. Adam ya okur geçer ya düşünmez ya da tembellikten altına sıçar. Sonra gider körü körüne bir siyasette bir partinin fanatiği olur.

Edit piaf: 4 önerme varmış düşünün artık dördüncüye ihtimal bile vermemişim.
oku kısmında sekteye uğrayan söz. düşünme konusunda da "kandırıldım" konusuyla birlikte düşünüldüğünde derhal sekteye uğrar. uygula konusunda, rant ve yolsuzluk olayıyla birlikte döşünüldüğünde sekteye uğrar...

neticelendirme konusunda ise, geçmediğin köprüye, girmediğin tünele para verme sonucu çıkarmasıyla, arabayla 4 saatte gidilen yolu hızlı trenle 5 saatte gitme konusuyla mesela, çok feci sekteye uğrar.

ben "oku" kısmında , sözün sahibi kişinin tek bir kitabı sonuna kadar okuduğuna inanmıyorum. o adamın başbakanı "sevgili öğrenciler" yazarken "sevgili" deki "g"nin üstünde şapka var mıydı, diye yanındakilere sormuştu- ve resmen "sevğili" yazıp sonra düzeltmişti.

bu kadar temel bir hatayı ben yapsaydım, n´apar eder beni bu sözlükten attırırdınız...
Gayret Özveri Tecrübe sonucu bulunmuş eğitim sloganı.