bugün

popüler medyada boy gösteren nice yazarı cebinden çıkaran felsefeci, yazar ve şair kişidir. yazılarını dikkatle takip etmektedir izleyenleri.
her ay yeni harman da yazan felsefeci.
boksör düşünür.
viyana 'da felsefe eğitimi alan şimdiki zaman isimli gürcan hacır'ın proğramına konuk olmuş güzel bir mercek adam
linkteki 2010 tarihli yazısı mutlaka okunmalı, okutturulmalıdır. sonuna kadar okunmalı, sonuna kadar okutturulmalı. günümüze, fetö gerçeklerine baktığımızda bir kez daha şaşıracaksınız:
"Tarkan'ı Kim Hatırlayacak? Yetenek, Korku ve Gençlik" >> http://turksinentertainment.com/news.asp?nid=289

Bazı kısımlarını alıntılıyorum, tamamı linkte okunabilir:

Oktay Taftalı (LEMAN)

Öte yandan, seçilmiş?, torpilli azınlığın gençleri, bütün memleket gençliğinin ve bütün hakiki yeteneklerin inadına, köşe başlarında boy gösteriyorlar. Sinemaya gidiyorsun, enerjisiz ve renksiz bir oyunculukla Pelin Batu, kitapçıya gidiyorsun son derece yetersiz bir metni kitap diye basılmış? ve satışa sunulmuş? Pelin Batu, lV' de siyaset tartışıyor. Pelin Batu, tarih programı yapılıyor, ortaokul düzeyinde bir tarih bilgisi ve hiç olmayan tarih bilinciyle Pelin Batu, magazin gazetesinde erotik pozda Pelin Batu, gazetede köşe yazarı Pelin Batu. Ne yalan söyleyeyim ben aynı yaşlarda bir genç olsam, bu ve benzeri şahısların verdiği umutsuzluk duygusuyla Namibya'ya kadar kaçmak isterdim.

Bütün bunlar hepinizin, hepimizin bildiği ?eyler. Ancak ben burada gençliğe dayatılan "umutsuzluk projesinin altını çizmek istiyorum. Bu ülkede umutsuzluğun, amaca yönelik bir kasıtla, özel olarak planlandığı ve uzun soluklu bir proje biçiminde gençliğe dayatıldığı kanısındayım.

Çünkü insanın teslim alınması, umudun yitirilmesiyle başlar. Gençliğini teslim almadan, bir toplumu teslim alamazsınız. Gençliği teslim almak için ise, onun özgüveninin, zengin yeteneklerinin ve coşkulu yaşam enerjisinin, bir hiç olduğuna, onu inandırmanız gerekiyor...

Hülya Avşar’ın çevirdiği arabesk filimler, detone sesiyle söylediği şarkılar, geçkin yaşıyla oynadığı tenis, doğurduğu çocuk ve bu örnekler sayesinde oluşturulan "sınırsız" yetenek imajı, yurdum gençliğine bitmeyen bir ıstırap gibi yıllarca dayatıldı. Bu şahıs, elli yaşını geçmesine rağmen, fırsat buldukça aradan kafayı sokuşturmaya devam ediyor. Daha bunun Ajda'sy var billmem nesi var? Bu, sözde "çoğul-yetenekli? şahısların, dünyanın hiçbir eğlence pazarında, iş yapmaları mümkün değildir, olsa zaten oralarda boy gösterirlerdi. Dolaysıyla bu kişiliklerin, pazar ekonomisinde "iş yaptıkları" için gündeme geldiklerini kimse iddia edemez. Aynı şeyi birçok gazeteci ve sözde köşe yazarı için de söyleyebiliriz. Tüm yetersizliklerine rağmen bu tür şahısların gündemde tutulmasyndaki amaç, yetmiş milyonluk bir ülkede, gerçek yeteneklerin önünü keserek, onları umutsuzluğa sürüklemek ve böylece ülkeyi teslim almaktır...
bugün kendisinin doğum günü. keyifli kişiliği ve kafa yapısıyla insana felsefeyi sevdiren bir filozoftur kendisi. iyi ki doğdunuz hocam.
(bkz: oktay taftali)
güncel Önemli Başlıklar