bugün

bir aldığımız nefes kaldı...

hayır, şükür hâlime günde iki paket sigara içebilecek kadar varım henüz. bir paket sigaraya kimisinin anasının amı kadar vergi ödemeye mahkûm olsam da kaçağını içemiyorum. hayır aynı tahribat gırtlağımdaki ama yediremiyorum arkadaş kendime. açık tütün alayım dedim, o da sarmadı kafama.

bir aldığımız nefes kaldı...

makam aracım yok, olsa da gelmez benim gibisine. ekmeğimi, toplu taşıma araçlarından kazanıyorum desem yeri var. orada gözlemliyorum insanları, binevi doğal ortamlarındaymış gibi geliyor. uyuklayanı, dedikodu yapanı, gelinini çekiştireni, kaynanasına beddua edeni, işsiz gezeni, çalışanı, iş arayanı, sevgilisi olanı, sevgili arayanı ve daha niceleri. ben insanları, hep toplu taşıma araçlarında gözlemliyorum. vapurları, otobüsleri, metro ve tramwayları kolluyorum her defasında.

bir aldığımız nefes kaldı lan!

sabahları metrobüse sıkışıyorum, binilmiyor zira. tarifesi de farklı işliyor "özel olarak" sunulan bir hizmet olduğu için(yoksa ki araçların alındığı firma tarafından belediyenin ve dolayısı ile halkın ayaküstü nasıl sikildiğinin etkisi sıfır). klimalar çalışırsa, maliyeti kurtarmıyor olacak ki ya çalışmıyor klimaları ya da düşük seviyede çalışıyor. hani nefes darlığı çeken adam binecek olsa "adam öldürmeye teşebbüs" ile yargılanmalı sebebi olan ibneler.

cevizlibağ'da bilmemne siyasi partisinin ikinci bölge seçim koordinasyon merkezine kendi deyimleri ile teğet bile geçmiyoruz. ama bakınca görünüp de saydırıp sövdürüyor ismi lâzım olmayan ibnelere.

bir aldığımız nefes kaldı şimdi.

dünyada bir ilk; özel olarak iletişince %25 giriyor halkın götüne "yetmez ama evet" giriyor. benzini, litresi 4 liradan içiyoruz biz. makam araçlarına, özel uçaklara yakıt devletten.

bizim aldığımız bir nefesimiz kaldı. onun da şerefi yere düştükten sonra almamayı şeref saymalı.

bütün özgürlükleri, demir parmaklıklar ardına hapsedebilirsiniz belki ama düşüncelerime ne kurşun geçer, ne ateş alır. verilecek tek canı, doğru bildiklerin uğruna vermek varken serde şeref yoksunu özgürlükleriniz, makamlarınız, kazanımlarınız sizin olsun ibneler.