bugün

istanbul'un sisli ilcesinde bir semt.
Okmeydanı sadece şişli ilçesine bağlı bir semt değil aksine daha çok bölümünün beyoğlu ilçesine bağlı olduğu bir semttir.
osmanlı zamanında ok musabakaları yapılan çayırlık-çimenlik
sinirlenen insan arkadasinin malum yere gelmemesi üzerine:
-nerdesin lan sabahtan beri burada bekliyorum
+nerde buluşacaktık lan
-bokmeydanı bokmeydanıı!!
güzel semttir,1 mayısta polisten kaçan eylemcileriyle hersene halil rıfat paşa mahallesinde bi aksiyon yaşanırdı zamanında,yaralılara yardım eden mahallelide helikopter görüntüleriyle ünlü olurdu senede birkez,şahin kebabı,darülacezesiyle unutulmaz yerleri vardır.
haliç köprüsüni geçince ilk sağdan içeri girin ve sonrada sola dönün. Darülacaze'yi geçince okmeydanının göbeğindesiniz.

(bkz: bomonti)
(bkz: okmeydanı ssk)
(bkz: memorial hastanesi)
israil başbakanının türkiye'ye gelmesi neticesinde , bu semtin belirli bir siyasi gruba mensup insanlarının , an itibariyle toplanıp yolu kapattığı , molotofların ve nutukların atıldığı , lastiklerin yakıldığı buna karşın polisin , biber gazı atması neticesinde camı açtığımda boğazımın yanmasına sebebiyet veren , şişliye bağlı istanbulun güzide semti.*
edit:afedersin sözlük çatışmaların sebebi ; apo'nun yakalanmasının yildönümüymüş.
pkk gösterilerinin merkezi konumunda bulunan yerin adıdır. bugün itibariyle yine olaylar olmuş, molotoflar havada uçuşmuştur.
eskiden ok, şimdilerde molotof atılan yerdir.
http://www.infokarma.net/Detay.asp?haberid=13817
(bkz: höc)
son 1 mayısta polisin burada sıktığı biber gazı feriköyde kendisini hissettirmiştir.
sınırları içerisine girdiğimde kendimi rahat ve güvende hissettiğim biricik mahallem..
güzeldir güzel. * *
diğer ilçelere benzemeyen nerde ne zaman ne olacağını kimsenin bilemediği sürekli atraksiyonlar yaşanan * mahalle.kendi içinde iki bölüme ayrılır.bir perpa vardır diğeri şark kahvesidir.ama okmeydanı deyince genelde insanlar şark kahvesi tarafını gösterir.bu taraf perpa tarafına nazaran daha hareketlidir.ikiside birbirine yakındır fakat görüş olarak aynı şeyi söyleyeceğimi sanmıyorum...
bir kısım anadolu kahvesi kısmına çıkmayı sevmezken bir kısımda çeşmedurağı kısmına inmeyi sevmez. görüşlerden olsa gerek.
metrobüsün geçmesi ile şenlenen istanbulun güzide semti.
pkk'liler olmasa da olur dediğim ama yine de çok sevdiğim, insanın özgürce istediği dilde konuşabildiği, istediği gibi insanca yaşayabildiği, insanın insanlık hissettiği ve insanların tepkilerini dile getirdiği, isyanını haykırdığı güzel yer..
ve grup yorum'un "idil kültür merkezi"nin yeri..

direnişin mevzisi.. okmeydanı, sen bir kalesin!
istanbul un göbeğidir.
istanbul un avrupa yakasının en onemli semtlerine hep tek vesait tir.
Kurulusunda hep Giresun ve Sivas lıların oldugu son zamanlarda Pkk lıların kesfettigi bi semttir.
Cevahir açılmasıyla kucuk esnafın anasının agladıgı yerdir.
M.ali erbil in Vehbi koç dan duyarak burdaki butun arsaları satın alarak yatırım yaptıgı duyulan semttir.
metrobüs durağının bu bölgedeki insanların siyasi görüşünden dolayı ters yere konulduğu, iktidarın ve belli güç odaklarının sevmediği semt. konumundan ötürü para babaları ve belli çevrelerin hep göz hapsinde bulundurulur ama halkın kitlesel tepkisinden dolayı bi türlü cesaret edemedikleri kirli düşünceler de mevcuttur.
her kesimden insanın bulunduğu yerdir. sağcısı, solcusu, ortacısı (zilyon tane tekstil atolyesi bulunur)...
aga doğma büyüme çıksalınlıyım da orda sağcısına pek rastlamadım. dediğim semt.
kocaman bir konfeksiyon semtidir.her sokakta 3 adet konfeksiyona rastlamak işten bile değildir. Şarkkahvesi ve dörtyola olarak 2 bölümdür.Şarkkahvesi aşırı sol ve alevilerin barındığı bir mekan olmasına karşılık dörtyola doğru indikçe görüşler soldan sağa doğru kaymaktadır.
gerçekten bela ile çok alakası olan semttir. haftada bir kere şarkkahvesi tarafında pkk sempatizanları molotoflu eylem yapmaktadırlar.
zombi, undead ve bilumum spiritüel yerleşkesidir.

(bkz: x y ölümsüzdür)
(bkz: feda kültürü)
güncel Önemli Başlıklar