bugün

senelerdir sevmediğim,sevemediğim yüz. rahatsız olmuş derdini bildirmiştir. popüler kültürün kıçını yalayan üç beş salakta geçmiş oturmuş koltuklara afedersiniz okanı yalayacak yer arıyorlar bir şeyler söylese de gülsek. bırakın allasen. kıza faşist gibi ağır bir sıfatla yaklaşmasından ziyade ulan sana ne kızın kaç yıldır öpüşüp öpüşmediği. orada güldürdü o ayrı konu.
hayatında neşe olmayan insanların, kendisini eleştirerek neşe aradığını düşünüyorum. pipiniz mi küçük oğlum? bir şarkı patlatıp ya da bir filmde oynayıp meşhur olmuş bir çaylak değil bahsettiğiniz adam. okan bayülgen yılların televizyoncusu. aksi bir adam olduğu zaten biliniyor. sigara hakkında ne düşündüğü zaten biliniyor. gitmeyeceksiniz o konuşmaya arkadaşım o zaman. dikkat mi çekmek istiyorsunuz?

tüm videoyu izledim. okan bayülgen'in eleştirilecek bir yanını yakalayamadım. adam bir de tütün sardığını, içinde kimyasal olmadığını falan anlatmaya çalışıyor. bu mesafeden nasıl etkilenilir diye kafa yoruyor. kim anlayacak tabii! daha iki bilemedin üç yıl öncesine kadar vapurlarda fosur fosur sigara içiliyordu. kimse yanımda astım krizi geçirmedi çok şükür.

bırakın şu sigarayı, alkolü. neler yediğimizi, içtiğimizi hiç düşündünüz mü? maruz kaldığımız radyasyonun ne denli bir tehlike olduğunu biliyor musunuz? o bindiğimiz otobüslerin, uçakların emisyon değerlerinden haberiniz var mı? ama doğru, sigara daha kolay. bravo.
aptal saptal insanlarla uğraşmak zorunda kalan über kişilik.
74 dakikalık muhteşem bir videodan, belki tavır olarak değil ama konu ve fikir olarak sonuna kadar haklı olduğu 22 dakikalık bir kısmı kesip, bunun üzerinden birilerinin malzemesi yapılmaya çalışılan şovmen ve program yapımcısıdır.
son sigara muhabbetinde kesinlikle haklı olan adam. arkadaşım ufak bir yerde sigara içersin adamın rahatsızlığı vardır okey tepkisini göstermekte haklıdır da malum videoda ki karı tamamen boş muhabbet peşinde koskoca salon sen gelmişsin sigaranızdan rahatsız oluyorum falan bıdı bıdı ulan nasıl gelir sana duman haklısın okan seni anlamayan insanlarıda sigara gibi yakacaksın alayını.. *
cok konusan ama bos konusmayan adam.* *
sosyal medyada çok yankılanan ve danışıklı dövüş kokan bir olayın başkahramanı.
adamın dibi.
bir çok insanın aha bayülgen rezillik yapmış hadi izleyipte sözlükte bok atalım dediği kişilik.
videoyu izlemeden önce herkeste oluşan önyargıdan bahsediyorum tabii ki.
sigara olayıyla zaten yüksek olduğuna pek ihtimal vermediğim zeka seviyesini gözler önüne süren ünlü. sigara içerken uyarana faşist diyebilirsin hadi bunu anlıyorum çok bozuk bir kavram bilgin var kavram karmaşasının içindesin ama aynı üniversite'nin 50 sene önce başka şeyi savunurken 50 sene sonra o üniversite'nin tam tersini savunmasını hangi akılla eleştirirsin sen?

bilim yuvası olan üniversiteler 50 sene önce söylediğini bugünde söylese bunun ilerlemesi nerede olacak nasıl yol alacaklar? einstein newton'ın dedikleri tamamen doğruydu değiştirmek veya başka şeyler eklemek saçmalıktır diye düşünseydi şu an nerede olurduk?

kendisi tabii ki bu sorulara düzgün cevap veremeyecek yukarıdada görüldüğü üzere çoğunluğa konuşmalarıyla zeki görünmeye çalışan ve sanırım görünen ama neredeyse marjinallik adına dünyanın düz olduğunu iddia edebilecek zekaya sahip ünlüdür.

sen devam et sigaraya ciğerleri açıyor olum cidden bak!
iki tarafta yanlıştır kanımca. abi tamam kapalı alanda içiyorsun sigaranı, paran var ödersin. ama içerideki insanları düşünmüyor musun? tamam en arkaya gitmez de o duman, öndekiler ne yapsın? astımı olan varsa ne olacak?

kızda yanlış. adam konuşma yapıyor sen niye yanına kadar gidip adamı uyarıyorsun? herkes oturmuş söz alıyor sen ne yapıyorsun orada be ablam?

daha sonra mikrofonla söz alan kıza edilen hakarette çok yanlış. "tipe bak" diyor okan. kızda yaptığınız saygısızlık diyor. okan da hayır değil diyor. abi saygısızlık işte. daha ne uzatıyorsun?

beni hayal kırıklığına uğrattın okan, çok severdim seni. cidden üzüldüm şimdi.
adam gibi adam alayına karşı yemişim kuralları diyor sikerim böyle insanların ysaşadığı ülkede yaşamam diyor doğru diyor bu lanet ülkeden bi bok olmaz yaşanmaz burda.
Yıllar evvel kendisi için sorulan soruyu tekrar akıllara getirtmiş şovmen.

(bkz: okan bey siz maymun musunuz)
kendine yakışanı yapmıştır. tabi astımı olanlar ona ne ? neymiş efendim uyardı d,ye faşiştmiş miş.. eğer faşistlik buysa faşist olmayan en adidir !
ukala olarak bilinen ama ukalalığı gereken kişilere yapan son derece zeki bir adamdır ve artık talk show yapmadığı için de cumartesi gecelerini yetim bırakmıştır.
şu videoyu izledikten sonra kendisinin 3. sınıf bir insan olduğu tescillenmiştir.

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=E-ZyaGjWLiE

(bkz: okan bayülgen in sigaranın zararlarını tiye alması)
"madem ki bi sıçtım öyleyse neden sıvamıyorum?" mantığıyla yokuş aşağı yuvarlanışa geçen akıllı bıdık. insan aynı topraklarda yaşadığı insanları seçemiyor işte; yine haklı ama pek de küstah ve terbiyesiz.
zararı bilimsel verilerle milyonlarca kez kanıtlanmış olan sigara ile öpüşmeyi bir tutan kişilik.
kapalı alanlarda sigara yasağı bilimsel bir temele mi dayanıyor? evet.
ab de amerikada uygulanıyormu? evet.

ab , amerika faşit mi? hayır.
bilakis işin içine faşizmi sokacaksan yasaktan önce sigara içenler , içmeyenlere faşizm uyguluyor zorla duman solutuyorlardı.

öpüşmek ne alaka? adamın aklı hükümete takılı kalmış herhalde. öpüşmeyi de yasaklar bunlar diye ab de desene? o kapalı alanda içseydi, mesela ab de. sağlam bir tazminat davası yerdi. kıza ettiği bel altı laflara ise hiç girmiyorum, girersem ağzımı bozucam. diyo ki yani seninki abazanlık, sevgilin olsa böyle yapmazdın bik bik bik...

böyle duyarlı vatandaşların olduğu bir ülkede yşamak istemiyormuş. hay hay, buyursun kapı orada. gitsin fransaya bir sinemaya gitsin ve yakabiliyorsa yaksın sigarasınıda görelim.

edit: kızın dikkat çekmeye çalıştığını düşünenler varmış. dikkat çekmeye çalışsa defalarca okan kendisine mikrofon uzattı. kız ise bildiğin 1000 kişiye hitab edebilen okana karşı mikrofonu alıpta cevap vermedi. ve hatta dikkat edin. uyarısını yaptı. 2dk konuştu sonrada çekildi. okan ger kalanında kendi kendine konuştu yarım saat.
Adamın anlatmak istediği şeyin üstüne değilde sigaraya gidilmesi kötüymüş...kötü olmuş.
aslında yasakları takmıyorum ben "kısıtlanıyoruz, farkına varın." demek isterken bir şeyler olmuş.. kötü olmuş üzüldüm..
şimdiye kadar bu adamı beyaz la ya da televizyon programı yapan adamlarla karşılaştırdıklarında -yok abicim ya okan çok akıllı, mantıklı adam filan diye savunurdum. bir çok konuda belki yine hemfikirimdir kendisiyle ama o malum öğreci-sigara içme mevzusunu baz alınca akıllı,mantıklı kısmı biraz hezeyana uğramadı değil. yani alt tarafı öğrenci karşındaki ve saygısızca gelip söylememiş. adam gibi gelip medeni cesaretin de dibine vurup rahatsız olduğu hususu dile getirmiş. orda konuyu uzatıp kendine rant elde etmeye çalışmak pek profesyonel işi görünmüyor be okan.
dikkat çekmeye çalışan bir kıza hak ettiğini verdiği için suçlanan kişi.
neymiş kız rahatsız olmuş görüntüden ve yasalarımızca yasakmış acaba biliyor mu kızımız yasalarca neler neler yasak.
bir de utanmadan o an konuşmacının yanına gidiyor ne hakkın var öyle birşeye baktın hoşuna gitmedi çık git salondan ama yok amacı başka...
faşistlik yapıldığını düşünüyorsa kendi stüdyosunda fosur fosur sigara içerken izleyiciye de izi vesin beraber fosurdatsınlar.

o ortamda bir öğrenci sigarasını yakıp onu dinleme eylemini gerçekleştiremiyorsa eğer oda yapmayacak arkadaş.bu ne sikim ayrımcılıksa ona girer.

ha şu da var, kız yanlış yolda yürüyen bir aktivist, orası ayrı.mala bağladı açıklama yapıyor.
muhabbet kralında konuğu olan yaşı küçük akp millet vekili bayana "özlem" şeklinde hitap ettiğinde hatunun "özlem türköne" şeklinde düzeltmesine kafayı takıp tam 30 dakika boyunca hatunla tartışmaya tutuşarak gülmekten yarmış, "ah ulan okan" dedirtmiştir.
sigara icenlerin sesidir. birinin bunlari söylemesi gerekiyordu. elestirenlerin minimum %70i sigara kullanmiyorsa bende internet mahirim
güncel Önemli Başlıklar