bugün

biraz abartılı bir tasvirde bulunmuş olsam da adamın her yaptığını savunan bir gençlik var. yaptığı her yanlışı şiddetli bir şeklide savunan bir gençlik. yaptığı onlarca hata, saygısızlık görmezden geliniyor işte bu yeni nesil tarafından. şunu yapın diyor, yapıyorsunuz. ben hayatımda bu kadar onursuz ve sorgulamadan karar verebilen bir gençlik görmedim açıkçası. cumhurbaşkanını halk seçse ve okan bayülgen aday olsa kesin cumhurbaşkanı seçilir bu gençlik tarafından.

not: tanım tüm yazının kendisidir, içinde saklıdır. bir tanım yaparken illa ki -dir, -dür, -dur demeye gerek yoktur.
aynı zamanda okuduğunu anlamayan bir gençliktir.
bir de şöyle bir şey var;
(bkz: okan bayülgen öl dese inadına yaşayacak gençlik)
şöyle apayrı bir şey de var ki daha önemlidir;
(bkz: rte öl dese ölecek olan toplum)
milletimizin yüz karası gençleridir. çapulculukla uğraşacaklarına, geleceğin magandası olma yolunda ilerleyeceklerine, makina izler, okan beyin medya ve toplum üzerine düşüncelerine kulak verirler. tamam, çok sivri ve ukala herif, izlenmeyesi, sevilmeyesi kişi ama "gençlere kötü örnek oluyor" yada "onu izleyen gençler yanlış yolda" gibi bir durum söz konusu olamaz. bırakınız bağlansınlar, bırakınız öl dese ölecek derecede zaaf beslesinler efendim. pkk militanı olmaktan daha az zararlıdır herhalde.
makina programını izlemezlerse kötü yola düşeceklerini sandıklarını yeni öğrendiğim gençlik. lütfen bu kadar saf olmayınız ya da ciddi olunuz..
makina'yı izlerlerse kötü yola düşmeyeceklerine göre izlemelerinde sakınca bulunmayan okansever gençlik. makina'yı izlemezlerse kötü yola düşmezlerdir, nerden çıkarılmıştır, bahsi geçen entryde sadece "söz konusu olamayacak durum" dile getirilmiştir, izlenmezse kötü yola düşülür denilmemiştir.
okuduklarını analiz edemeyen ve bu nedenle anlamayan kişileri de bünyesinde barındıran bir gençliktir.

(bkz: kendi yazdığını kendi anlamayan gençler)
(bkz: paris hilton öl dese ölecek gençlik)
var böyleleri dünya üzerinde...
(bkz: populer olan bizden degildir)
(bkz: okan bayülgen hayranı olmayıp olmakla suçlanmak)
(bkz: polemik meraklısı celebrity heveslisi yazar) ***
intihar bombacısı olan gençliktir. okan bayülgen öl dese ölürler diril dese dirilirler haşa.
kerkük'te ve bağdat'ta patlayan intihar bombacılarından da okan bayülgen sorumlu tutuluyor paris hiltondan aldığımız bilgilere göre.
ciddiyetten yoksun, gerçekleri göremeyen bireyleri de içeren gençliktir ne yazık ki. bu gençlik nerde ciddi olacağını ve nerede espri yapacağını genelde bilemez. aynı okan bayülgen gibi fevri davranmaya, sözde farklı olmaya çalışır.
okan bayülgeni ciddiye almayın beni ciddiye alın diyenlerin var olduğunu düşündüğü gençliktir.
nerde oturup, nerde konuşup, nerde güleceğini bilemeyen, zirzop okan abileri gibi davranan şuursuz gençlikmiş efendim kendileri. esefle kınıyoruz. (bkz: sözlük bana adab-ı muaşeret öğret ulan allahsız)
(bkz: gerizekali ba$lik aciyorum ilgi cekiyorum)
okan bayülgen'e eleştiri yaptığınızda kendi beyinlerinde hiçbir sorgulama yapmadan anında saldırıya geçen gençliktir. bazen acaba beyin yok mu bunlarda diye düşünmeden edemiyorum o nedenle..
(bkz: sekiz bucuk milyon engelli)
saçmalamada sınır tanımayan kişilerin fazla ileri gittiğini düşünen gençliktir.
* (bkz: paris hilton un beynine silikon taktirmasi) (bkz: ben bugün bunu gördüm)
okan bayülgen'in arada sırada göz boyamak için yaptıkları sayesinde daha da bağlanmış bir gençliktir. sosyal sorumluluk tüm bireylerin görevidir. bir birey olarak bunu dile getirmek değil uygulamak önemlidir.
girdigi son 25 entry'nin ezici cogunlugu okan bayulgenle dogrudan ve dolayli yoldan alakali olan gencliktir. bu yonde baslik acip durmasindir bu gencligin kendisi(!).

yeterdir. suyu cikmistir. silikon taktirsin sussundur.
pkk militanlığı mı okan bayülgen hayranlığı mı, hangisi?
-tabi ki de okan bağımlılığı..
hmm, pkk mı öl dese ölürsün, okan mı?
-tabi ki okan dese ölürümmm..
peki seni bu kadar saçma bir ikileme düşüren nedir?
-tabi ki makina izleyip, okan'ın medya ve toplum üzerine yaptığı derin analizler!!

vay be, büyüksün kanka!
doğru yolda ölecek gençliktir. çünkü herkesin doğrusu kendisinedir. çünkü kendi doğrularıyla başkalarını yarğılamak nerden bakarsan bak ahmaklıktır.
"okaaaaaan!" diye bağıran kızlar olmadığından pek de inandırıcı gelmeyen önerme. zaten önermedir gelemez...
hayatında kaç gençlik gördügünü merak ettigimiz kişinin açtıgı mevzudur bu. paris hilton gel şu çantayı 50.000 dolara al dese alacak gençlikten daha bir okuyup yazan gençlik olması kuvvetli bir ihtimaldir aynı zamanda.