bugün

istanbul. valla lan. bildiğin "istanbul" çocuğun adı. yok atlas dı, berkecan dı, börücan dı derken ünlülerin iyice zıvanadan çıktığının belirtisi sanırım bu isim. lan koca türkçe de hiç mi isim kalmadı da kalkıp çocuğuna şehir ismi koyuyosun. sana git takvimden bak, erkekse:ümran kızsa:ümraniye koy filan demiyoruz ama "ahmet", "mehmet", "ali" varken de yapılır mı bu be? niye mi bu kadar kafayı taktım: allah muhafaza evlendiğim kadında bunlardan etkilenip çocuğumuzun ismini çorum filan koyarsa o an bende ona kafa korum, müsebbibi bunlar olur.
son derece başarılı bulduğum isimlerden biridir. bir de izmir vardır ki bir kadına ne de çok yakışır.

edit: eksileyenler bu isimleri koymasın çocuğuna. alla allaa.
(bkz: çıkan bayülgen)
istanbul. şimdi anlamlı geliyor ama büyüdüğünde türlü tuhaf espirilere konu olabilecek isimdir.
anadolu takımı maçı izlemekten pek zevk almayacak çocuğun adı.
(bkz: sikilmiş istanbul)
(bkz: kahpe bizans)
not: istanbul'u severim.
"iyi ki konstantinople koymamış" dedirten hadise. istanbul iyidir. hatta şöyle düşününce isim olarak konulası en uygun şehirdir.*
+selam güzel bağyan adınız nedir?
-istanbul ihihi
+sana göçmek istiyorum anam!

-selam istanbul nasılsın?
+iyiyim saol sen
-ben de iyiyim de şu trafiğin hali ne olacak be. çok kişi var sırada !
**

gibi saçma esprilere konu olacak isim. allah bu ismi taşıyan kişiye sabır versin. allah korusun gece kondu yaparlar valla. *

paris'e eyfel kulesi diktiler sana da ücüncü köprüyü yapayım istanbul.

ıyk. cidden fena.
(bkz: çakan bayülgen)
adam o kadar mala çaktı ki...
okan bayülgen gibi sıradışı bir insana da böylesini koymak yakışır dediğim ad.
gayet orjinal bir isim. bi daha ki çocuk ta da şırnak ismi verilmeli hazır açılım falan da moda zaten bu aralar, hoş olur yani...
(bkz: sen mi büyüksün ben mi)
(bkz: ananı sikecem senin)

yazık çocuğunu ilk, orta ve lise hayatına lan.
elin george'u dick koyuyor bebesinin ismini, bizim okan'ın çocuğunun istanbul ismi elem olmuş.

(bkz: istanbul bebek)
'' (bkz: okan ve türevler i)''
istanbul olsa ne farkeder, bodrum olsa ne farkeder adı. ne kadar saçma şeylere kafa yoruyoruz be.
onu göstermiş isimdir.
(bkz: paris hilton)*
(bkz: çocuğun ismini batman koymak)
şehir ismini çocuguna koyarak ilginç bi yol izlemiş kendileri..artık insanlar çocuklarının adını hakkari van diyarbakır gibi şeyler koyabilecek * *
(bkz: istanblue)
acaba diyorum, son dönemde popüler olan, sanatçıların(!) açılımlara destek vermesine binayen, çocuğun adını şırnak, bitlis, hatta dohuk, hewler falan mı koysaydı ?
ya da kürtçe bir köy ismi. olmadı amed ya da dersim. ne o öyle istanbul, izmir falan. hiç günün modasına uymamış. olmadı.
(bkz: yaran bayülgen)
(bkz: onur götüngen)

edit: bi bak! bi bak neymis, gormeden eksileme bari seri halde eksi oy veren ibne..
+ baba benim adım neden istanbul?
- çok karizmatik, entellektüel ve seksi geliyo kulağa evladım.
+ ama baba bu şehir ismi. kadınlar bu özelliklerin sende de olduğunu düşünüyo ama senin adın okan
- babam öyle istemişti bende böyle istedim.
+ bab senin ananı...
- söv yavrum rahat ol ben modern bi kişiliğim. tv de de her türlü ahlaksızlığı ilk ben konuştum zaten.
+ baba ben ibne oldum.
- oh oh ne iyi tam modern olduk.
ünlü olmanın getirisi olan marjinal olma hakkını çocuğunun isminde kullanmış, çocuğa da yazık etmiştir.
isim şehir oynarken tartışmalara sebebiyet verecek olan isimdir.

- isim?
+ istanbul.
- şehir demedim lan isim?
+ e istanbul diyoruz ya işte. okan bayülgen in çocuğunun adı istanbul.
- vay aq!
eskişehir değil allahtan -dedirten isimdir-. kafandan "eski" ve "şehir" muamelesi... ya da ağrı... ya da kocaeli...