bugün

sözlükte bir çok kişinin yaptığı şeydir. adama bir şey deyince sanki kendilerine denmiş gibi çılgına dönerler; delirirler. bakalım çok sevdiğiniz okan'da sizi seviyor mu? tamam biz de severiz ama bir kişi de adamı biraz eleştirince eksi yağmuruna tutmayız..

ekleme: topluk yapmayın lan.
okan bayülgen'i sevmeyenler tepkilerini sanki okan tarafından cinsel tacize uğramışlar gibi gösterince buna kıl olanların verdiği tepkilerden ibarettir. ortada köpeklik bir durum yoktur. ve ne ilginçtir ki okan hakkında onu sevmeyenler daha çok yazıyor hatta yazıyor da yazıyor durduramıyoruz. *
(bkz: beyin düşünmeye yarıyorsa sizdeki ne yapıyor)
burada asıl mühim olan bu durumu bu kadar dert edinmektir. sonuçta her ünlü insanın seveni ve sevmeyeni vardır. ben beyaz ile ilgili bir eleştiri yaptığım zaman eksilenip hatta özel mesaj bile atılıyorsa bu gayet doğaldır. sonuçta burası fikir belirtme yeridir. nasıl ki siyaset konusu döndüğü zaman ''deniz şöyle recep böyle'' diye yorumlar karşı cevaplar atılıyorsa bu durumda doğaldır. siyasette koyu koyuya bağlanan bir durumdur. aynı şekilde maç muhabbetleri de aynı kıvamda gitmektedir. benim en anlamadığım durum birisi bir programı bir partiyi veya bir takımı sevebilir. bunu fanatiklik derecesinde sahiplenebilir. fakat bunu tutupta kendi değer yargıları ile alt etmenin kime faydası olduğunu hala anlamıyorum. bir adam okan bayülgen i seviyor. bu kişiye ''okan komik mi be adam saçmalıyor entel geziyor cicişleri konuk ediyor'' kıvamında tepkiler ile aşağılanmak istiyor. sonuçta bu ülkede ''yemekteyiz'' programı izleniyor. sabah programlarının hepsi yine izleniyor. belki bunun dalgası geçiliyor ama bunu bir sigara kullanan kişiyi uyarmak gibi bir hal alması saçmadır. eskiden gece beşlere kadar süren programdan dolayı çoğu ev ahalisinden azar yemişliğim vardır. ama sonraları alıştıkları için artık tepki vermiyorlar. zaten hayran alınan kişide veya kimine göre idoller tezatlığa düştüğü zaman buna ilk tepki gösterenler onun hayranları veya takip edenleri olacaktır. fakat nedense bunlar hiç izlemeyenlerin veye kulaktan dolma üç dakikalık görüntüler ile yorum yapanların derdi halini alıyor. izlemeyenlerin genelde ''çok itici adam nasıl izliyorsun'' veya ''telefona salaklar bağlanıyor onlara hakaret edip kapatıyor'' şeklinde bir genellemeye maruz kalıyor.
(bkz: çomar)
olmaması gerekendir. insana insan gibi muamele edilmeli. insana insandan üstün bir değer verilmemeli(tapmamalı). kim olursa olsun.

aldığın eksi reyler yüzünden fikir savunucularını "köpeklikle" itham etme, çok ayıp.

düz; şimdi bu entry'mde de eksi oy alıyorum ama eksi veren ibnelere laf ediyor muyum?
biz onlara okan severler diyoruz.
var böyleleri sözlükte. evet maalesef. ne yazık ki bu kuçula okan ağbeylerine en ufak bir eleştiride seri eksiyi basıyor. ben bunu okan bayülgen in medyada uludağ sözlüğü daha fazla dillendirmesine bağlıyorum. azalarak bitmesini temenni ederek sevgili okan a da buradan selam ederim.
(bkz: pavlov un köpekleri)
insanlar kaybedilince değeri anlaşılıyor umarım okan bayülgen değeri kaybolunca anlaşılmaz...