bugün

(bkz: gerçek ise tartışmaya gerek yok) *
tanım: okan bayülgen in türk televizyonlarına gelmiş geçmiş en iyi şovmen olduğu gerçeğidir.

bir düşündüm ve bu karara vardım. gece kuşu programından bu yana kendini ne kadar geliştirdiğini farkettim. neredeyse her yıl, programlarını yenileyerek farklı konseptlerde yeni isimlerle fakat hiç değişmeyen samimiyetiyle karşımıza çıkıp kalitesini sürdürdü. kültürüyle, bilgisiyle, hayata bakış açısıyla insanlara çok şey kattı. televizyonda nasıl ki ntv açık olduğunda içimi "oh be tvye kalite geldi" düşüncesi kaplıyorsa, şahsen kendisini gördüğümdede bu böyle oluyor. mesela beyaz da kaç senedir bu işi yapıyor ama hala aynı beyaz show, değişen hiç bir şey yok. sanırım kalitenin farkı bu. beyaz içinde kötü bir şey söylemiyorum o da gayet eğlenceli, esprileriyle konuklarıyla vb. hoş bir program ama hakikaten kaç senedir hiç bir değişiklik yok.

merak ettiğim konulardan biri ise, seni zorla götünden anlamak isteyen insanlar olmasına rağmen nasıl tahammül edebilirsin o kadar kişiye. misal, bugün ki medya kralı programında yaptığı taksim meydanı eleştirisini bile cüneyt özdemir inatla g.tünden anlamış. kendi twitterında demiş ki; "okan bayülgen taksimde adalet sarayı olmamasına takmış kafayı!" şimdi merak etmemek elde değil. en okumuşu görmüşü geçirmişi bile böyle anlıyorsa programı izleyen binlerce insan ne yapsın? ha birde yine aynı kişi sigara yasağına karşı yayınlanan görüntüleri eleştirerek: "o kadar maden kazasına rağmen, ülkenin sıkıntılarına rağmen okan bayülgen hala sigara yasağıyla uğraşıyor." ah güzel dostum, efendi yazar büyüğüm; hiç mi bilmiyorsun bakanlığın bu konuda hassas olduğunu, özellikle yayınlanmasını istediğini? anlamak mümkün değil.

bir diğer anlayamadığım şey ise bu adam bu kadar işi nasıl aynı anda yapabiliyor. hem fotoğrafçı, hem oyuncu, hem tv programcısı, hem seslendirmen*. bak yine şaşırdım.sanırım en büyük hayalim onun çalıştığı bir projede yer alabilmek*. helal olsun okan bayülgen, senin gibi doğru konuşan, dürüst, kültürüyle baş döndüren kaliteli adamlardan bize çok lazım.
güncel Önemli Başlıklar