bugün

okan bayülgen'in çok akıllı olduğunu iddia eden insan söylemi. hayır anlayamadığım bu adam ne verdi ki bu ülkeye böyle göklere çıkarıyorsunuz? gece yarısından sabaha kadar program sunmak çok mu önemli bir şey. zeki olduğuna falan inanmıyorum ben bu insanın. sadece biraz aykırı.
(bkz: diğer insanların kendi kendisini asağılaması)
(bkz: kime göre neye gore)
okan bayülgen zeki bir adam olsa da ülkenin en akıllısı değildir kanımca, medyadaki tiplerin en akıllısı olduğu söylenebilir belki...lan yoksa bilime bir katkıda bulunmuş da haberimiz mi yok...

-hanım bu herif moleküler transportasyonu mu buldu?
+yok anam nerdeeeeeeee...
türkiye'nin en zeki insanları arasında olan okan bayülgen için yapılmış iltifat. evet okan bayülgen türkiye'nin en zeki insanları arsındadır, ki bu insanların sayısı epey bir çoktur. bu iltifatı okan bayülgen okuduğunda eminim teşekkür edecektir ama o sırada da bayağı gülüyor olacaktır.
(bkz: uludağ sözlük yazarları türkiye nin en zeki insanlarıdır)
2005 senesi idi yamulmuyorsam, bir 'akıllı' şahsiyet televizyon programlarına çıkmış türkiyenin en zeki insanı benim diyerekten zekasını noter tarafından tasdik ettirmişti, okan bayülgen insanı içinde böyle birşeyler mi lazım yoksa akıl belirtisi olarak gösterilebilecek davranış ve uğraşlarının hatırlanması yeterli olur mu
tamamiyle yeteneksiz ve kabiliyetsiz diye tanımlanamayacağı gibi ülkenin en akıllı insanı olarak da tanımlanamayacak kişidir.

yaptığı programı ve izleyicinin ya da telefon konuğunun saçmalıklarını ukalaca dile getirip onları yerin dibine sokma çabaları biçiminde yarattığı yeni akımı da sevimli bulmuyorum. ancak bundan hoşlananlar var ki, ısrarla arayıp polemige giriyorlar. arz talep meselesi sözüm yok, ben izlememem o kadar.

ancak akıllı olduğu kesin ki, sahip olduğu potansiyeli paraya dönüştürmeyi becerdiği gibi hakkında da bu kadar konuşturabiliyor, takdir etmek gerek...
zekayı çeneyle ölçen insanların varmış olduğu saptama.*
neye göre böyle bir düşüncenin oluştuğu tartışılır olan fikirimsi.
fikir bile olmayan saçma bir kelime.
insanların zekasını ürettikleriyle anlayabiliriz, tükettikleriyle değil.
doğrudur kanımca, tıpkı hülya avşar ın ölene kadar türkiye nin en güzel kadını olacağı gibi.

ben güzelim diyen güzeldir,
ben akıllıyım diyen akıllıdır,
ben çok zekiyim diyen, çok zekidir,
ben zekiyim, diğerleri aptal diyen banu alkan dır.
şeyh uçmaz, uçurulur* * tayfasından bir grup zekadan nasibini alamamis; pipo içerek entellektüel, atatürkle ağzını yıkayarak aydın, terminolojinin en afilli kelimeleriyle cumle kurarak bilgili, yoz medyanın kabak gibi gözüken gerçeklerini dillendirip, ondan nemalanan insanlari dunyanın en zeki insanı yapan; kişicanların buyuk yanılgısı. Burada suclu konuma getirilen kisi hem okan'dır hem değildir. Fikrimce Okan Bayulgen, medyanın aymazligina, popüler kültürün yıkıcılığından falan dem vurmuştur; ve bu gerçekleri henüz görememiş bakar körlerin zihinlerine biraz ışık saçmıştır ama; arkasından suçlu oldugu konum gerçekleşmiştir. Bu fikri icad eden benim edasiyla bundan nemalanmis, bak simdi su kariya da gizliden laf sokarsam sozluk aleminde tavan yaparim, pedlerini, sex yaptiklari erkekleri anlatan; cnbc-e dizilerindeki sex and the city menşeğli bayan yazarlarin ovgu dolu yazilariyla kose olurum mantigiyla bir yerlere varmaya calismistir. basarili midir? şu entry'e (bkz: #1691847) eksi 2oy alıyorsam ve hakkında bu eleştiri bile olmayan fikrimi belirtmeme tepki gösterenler varsa; adam başarılı, ne diyim.
hiç birşey anlatmayan, hiç birşey yapmadığı bir gece programından* para kaldırmıştır.
aynı dönemde, haber kanallarında* program yaparak*, birşey yapmadığından rahatsız olanlara da hitap etmiştir.

devlet ihalelerine tanıdıklarını sokan milletvekili ve bakanları anımsadım da; hiçbirşey yapmadan tonlarca para kaldırıp, konuşmaya gelince mangalda kül bırakmayıp insanları onlar da idare edebilmektedirler.

dolayısıyla da diyebiliriz ki, yukarıdaki önerme yanlıştır. zaten sayın bayülgen'den daha zeki olanları alıp başımıza dikmişizdir, yeterdir.
gereksiz tartışmadır.
(bkz: ne desem ne desem hıh buldum)
Benim* ülkedeki en akıllı olmadığımı(zı) gösteren bilgi.
(bkz: pınar altuğ un yılın annesi olması)
akıllı görmesek inanacağımız önerme. bu ülkede ne akıllılar var, ülkeye katkı yapan... okan bayülgen'in birçok insanın her hafta birkaç saatini harcamak dışında bu ülkeye ne gibi bir katkısı var ki? ...
bir varsayım. insanları terslemek, küçük düşürmeye çalışmak, ukalalık yapmak, telefonları insanların yüzüne kapamak zekilikse evet okan bayülgen zeki bir insan. ama bence kendilerine bunların yapılmasına izin verenler aptaldır demek daha mantıklı olacaktır. hazır cevap olması tabi ki bir zeka göstergesidir. ama bu hazır cevaplılığı gösterdiği insanların ıq lerine de bir bakmak gerekir. cnntürk te yaptığı programda nedense ne konuklarına, ukalalık yapabiliyordu, ne de arayan bilinçli seyirciye.
şu an ki programını, bir tane normal akıl düzeyinde bir seyircinin aradığına tanık olmadım henüz. açıkçası bilinçli olarak bu tarz insanların seçildiğini de düşünmekteyim.
okan bayülgen, bence bu ülkenin en akıllı adamı değil ancak bu ülkede bu kadar akılsız insanın olduğunu gösteren biri. programına mutlaka çok aptal bir güzel çıkarması, işini garantiye almak için zaten. diğer konuklardan bir malzeme çıkmazsa bu kızcağıza yüklenirim düşüncesinde.
eğer ki komik insanlar zeki insanlardır önermesinden yola çıkılırsa ve de okan bayülgenin türkiyedeki en komik insanlardan biri olduğu söylenirse pek fazla da itiraz edilemeyecek durum.
(bkz: kime göre neye göre)
o kadar citir kiz varken sürekli Hülya Avsar´in "Türkiye´nin en güzel kadini" olarak lanse edilip, basimiza kakilmasi durumunun bir baska seklidir.
en akıllımız okan bayülgen se vah memleketimizin haline.
yayina cikan her telefon gorusmesindeki bayan ile dalga gecmek buyuk zeka ister.
doğrudur. kimse okan la aşık atamaz. o kaddarr..

komik olmasa da, espri konusundan kıtta olsa, ağzı iyi laf yapar.
aslında ekmek yediği sitemi içerden eleştirebilmesine rağmen hala aranan adam konumunda olması ne kadar akıllı olduğunun göstergelerindendir.
onun programları tvde yapılan sacma sapan programların cok otesinde oldugu icin kabul edilebilir bir gorus.
banu alkan'ın ülkemizin en seksi kadını olmasıyla eş değer durum.