1. 2529.
    beklemediği şekilde inci sözlük tarafından saldırıya uğrayan insan.
    hemde öyle böyle değil.inci sözlük tarafından; canlı yayında mail ya da faksla saldırı zaten aşina olduğumuz bir şeydi. ama telefonla bağlanan bir bayanın ağza alınmayacak bir küfürle camiasından selam söylemesi kantarın topuzunu kaçırmak oldu. okan durumu toparlamaya çalışsada yüzüne yansıyan gerginlik buna pek fırsat vermedi ve haklı olarak inanılmaz bozuldu.
    inci sözlük saldırının en ağırını okan a yaptı bence(yapılanlar içinde)tabi sonrasında daha ilerlemiş vaka saldırılar olur mu bilemiyoruz ama inci yapacağını yaptı ancak okan bayülgen bunun altında kalır mı bilinmez.
    2 -3 ... aagresifbayan
  2. 2530.
    üç ayrı televizyon programı olduğu halde hala söylemek istediklerini söyleyemen şovmen. çık ortaya çat çat söyle arkadaş. düşünme rtük te takılır mı? diye. hakkımda ne derler, ne yazarlar diye. evelemeden, gevelemeden.
    4 -2 ... catholic evil
  3. 2531.
    nasıl biri olduğu, ne yapmaya çalıştığı gereğinden fazla tartışılan televizyon programları yapan şovmen.

benim anlayamadığım insanların hakkında sanki kırk yıllık dostlarıymış gibi okan şöyledir, okan böyledir demesi. ulan adam haftada birkaç saat tv programı yapıyor. ordan mı tanıdınız bu kadar. yok söylemek istediklerini söyleyemiyor da, psikolojik çalkantılar yaşıyor da. lan size ne. adam çıkıyor aklına geleni söylüyor, kendi programında eğleniyor, dalgasını geçiyor, siz de binbir türlü anlam yüklüyorsunuz. adamın hiç biri sikinde değil. alıyor parasını, eğleniyor, fotoğrafını çekiyor istediği gibi bir hayat yaşıyor. kimin umrunda.

gelelim inci sözlük saldırısına(!). ulan saldırı dediğiniz şey, iki beyin kıvrımı yoksunu kızın çıkıp, ''okandede.com inci öper ehe mehe'' demesi mi? yoksa diğer salağın çıkıp ''inci siker okan'' demesi mi saldırı. aman ne harikulade. ''ohaaa canlı yayında küfretti yhaa'' dimi ama sizin için. yok laf sokmuşlar, yok ayar vermişler. sizden başka kimsenin umrunda değil bu. adamın umrunda olmadı, programına devam etti. herhalde öyle olacak, başka ne yapacak. yok kızarmış bozarmışta, zor durumda kalmış. lan hiç sikinde olmadı işte kabul edin.

yok manifesto yayınlamışlar, fuck the systemmış. ama doğru, küçüklüğümüzden beri biz sisteme karşı durmayı, küfür etmek, yada gereksiz, hiçbir işe yaramayacak asilikler yapmak olarak öğrendik. evet ben sisteme karşıyım ama bunun için ne yapıyorum. pc başında küfrediyorum, oraya buraya gereksiz saldırı düzenliyorum, canlı yayına bağlanıp küfrediyorum. ayy canım yhaa. aferin sana.

okan bayülgenin kim olduğunu, neye hizmet ettiğini falan bilmem ama şu dediği şey doğru gibi geliyor bana: ''hayat sokaklarda.'' gidin bilgisayar başından kalkın, sokağa çıkın biraz.
    8 -3 ... nevriye budak
  4. 2532.
    öyle masa kesmekle, teaaaammammmm teaaaammaaaammmm diye bağırmakla sistem fakılsaydı hep beraber yapardık. anarşizm görüntüsü altında sisteme temelsiz bir şekilde para babalarının ekranından karşı çıkmak -tabi bunun adı sisteme karşı çıkmaksa- bana hiç samimi gelmiyor aga. nedir yani fog the system demek kendini tatminden fazlası mıdır? bence değildir.

ha gençliğinde ne yapmıştır ben orasını bilemem, eylemlere mi katılmıştır, samimi miydi?.. belki okan bayülgen için daha iyi bir dünya düşüncesi gençlik heyecanıydı, şimdi de o heyacandan kalma kırıntıları gözlüyoruz, ama okan bayülgen ne anarşisttir ne sosyalist ne de düzen karşıtıdır... evet bunun kararını ben veriyorum, etiketleme bakanlığı müsteşarıyım.

sigara yasağı faşizmdir! diye yaygara yaparak, havaalanında bekletildiği için insanları örgütleyerek eylem düzenlemekle bireysel tatminden fazlası olmaz.

benim için okan bayülgen öyle algılandığı gibi einstein zekasında falan da değil, toplum ileri zekalı değil o kadar. ha okan bayülgen kültürlü ve ekrandaki tiplere göre bilgili bir adam. kendisinin en iyi silahı da farklı olması, programına tanıtım için çıkanlara ayar vermesidir. kendisi bunu eskiden beri iyi yaptı, herkesin içindeki sisteme karşı gelme arzusunu farklı görünerek tatmin etti.

ha ekranda çıkıp da lenin, ya da ne bileyim anarşizm falan anlat demiyoruz da fag dı sistım diyorsan, hayat sokakta diyorsan adalet için yapılan hrant dink eylemlerine, emek savunması yapılan 1 mayıs'lara, savaş karşıtı protestolara da katılacaksın. nacizane görüşüm budur.

kendisini severim, sayarım, iyi işler çıkarıyor. zaten kimse de sosyalist, sosyal demokrat, islamcı ne bileyim işte anarşist falan olmak zorunda değildir, mesele kendini öyle gösteriyorsan o konuda samimi olacan meselesidir. fag dı sistım diyip de sistımın kaymağını yerken bi içtiğin sigaran yasaklanıyor diye 'olmaz bunun adı faşizmdir!' demiyecen. o sigara yasağı faşizmse varoşlardaki vatandaşın, bizlerin yaşadığı nedir?..

hadi selametle.
    5 -3 ... filleri kurtaran adam
  5. 2533.
    inci sözlüğü takmamış gibi gözüküp, aslında gayet de taktığını düşünmekteyim.
    2 ... deli tavuk
  6. 2534.
    zeki değil alternatiftir yoksa zeka yaşı
    sıfır-altı yaş arası popçulara ayar vermek zeka göstergesi değildir.
    6 -5 ... okuzgozu
  7. 2535.
    okan, okuyorsan topsun olm.
    4 -7 ... cahil profesor
  8. 2536.
    inci sözlük'ün saldırısıyla karizmayı çizdirmiş 'eski' showmen, 'yeni' aile babası. bence artık tv programı yapmasın gitsin foto çeksin, sabah 9 akşam 7 bir iş bulsun kendine, çocuğuyla bol bol vakit geçirsin. hee illa tv illa tv derse o zaman da ciddi konular konuşsun. çünkü adam eğlenceyi bitirmiş kafasında. nerdee inci ile kafa yapabilecek eski Okan nerdeee dün gece gördüğüm sinirlenip telefonu yüzüne kapayan Okan. bir de dava açacakmış. pes usta pesss!!!
    ... krmzbslklkz
  9. 2537.
    öküz burcu olduğunu açıklamış * olan şovmen.
    ... paradise widemoon
  10. 2538.
    Öncelikle bu adam inci sözlük diye geçen klon dahi olma mertebesine erişememiş hedeyi ne kadar mahkemeye verip, hukuki işlem başlatsa yeridir.

(bkz: inci öper)
    (bkz: incisiker com)

Gibi inci'ye üye iki tane lümpenin söylemiyle inci'nin yine kalitesini **lanse etmesiyle vuku bulmuştur.
    Sonuç itibariyle inci'nin sözlük formatı dışında neidiğü belirsiz olması zaten baş mizansendir.
    Okan bayülgen'in mizacı aleni şekilde bellidir. Adam ciddi anlamda zeki, ukala, sivri dili..vs sayılabilecek bir kaç tane daha baş göstermiş özelliği vardır. Lakin adam yapmacık değil ve o yüzden tutuluyor, seviliyor. Seveni kadar sevmeyenide vardır. Ama sen programına gelmek istiyoruz deyip, bu tür sokak jargonuyla laf sıçarsan bırak programına gelmeyi, kapısının önünde ki köpek kulübesine bile bağlanamazsın.
    1 -2 ... napicaz be kamil