bugün

* ilk penguen dergisi nde ortaya çıkan şaşma efekti. ohannesburgerking şeklinde uzatanlara da şahit olunmuştur.
ilginç gazete haberlerinden derlemeler yapan penguen köşesi.
örnek;
kedisinden kıskandığı sevgilisini kedi mamasıyla zehirledi.
tarafım tarafından ''ohannesburgerkingarthurzico'' olarak sakız gibi uzatılmıştır...
bornovada ıslak hamburgeri olan mekandır. o ıslak hamburgerleri leblebi niyetine atıyorsunuz hiç farketmeden. 1, 2, 3.... gidiyor valla. *
kötü kedi şerfettin'de de sıkça kullanılmıştır (bkz: yamuluyosam düzeltin)
hamburgerin sadece fast food olmadığının kanıtı olan küçük park civarındaki şahane mekan...
bir burger king veya mcdonalds'da yedigimiz hamburger ise, bu adamlarin yaptiklari bambaska bir sey. inanilmaz, hatta harikulade. ambiyans, muzikler, lezzet... on numara.
Bornova - Küçükpark'ta bulunur. Burgerking & Mcdonalds'tan sıkılanlar için birebirdir. izmir'de ikamet edenlerin uğraması tavsiye edilir.

Sloganları: hamburgerin atası değil babası

Daha fazlası için:
http://www.ohannesburger.com
alsancağa açılacak olan haburgerci. şu fenerium, starbuck vs.'nin olduğu sokak. heyvan gibi reklamını koymuşlar. bakalım adını hakedebiliyor mu!
geçenlerde alsancaktaki şubesine gittiğim ve beğendiğim hamburgerci. müthiş değil ama gideri vardı. 12 civarı tutan ohannes chesee menüsünden yidim. bildiğin çatur çutur götürdüm yani.
hamburgerleri, burger king'deki hamburgerlerle aşırı farklı değil. lezzet ve büyüklük açısından ne aşağıda ne yukarıda. ama patatesleri güzel olmasına rağmen az koyuyorlar. fazla patates kendilerini batırmaz kanaatindeyim. verdikleri sosları beğenmedim.
mekan temiz. beyaz ağırlıklı dekorasyon çok güzel düşünülmüş. şu toletlerdeki kadın erkek amblemleri de ilginçti doğrusu. yanlış anlamadıysam şeytan erkeği, kuyruklu melek de kadını temsil ediyordu. ya da ben tolet diye yanlış yere girdim*
servis de fena değildi. sipariş birkaç dakikada geldi.
fiyatları burger king ve mc donalds'a göre yüksek olsada bornova küçük park'ta ki şubesinde mükemmel hamburgerler yapan hamburgerci.
(bkz: cengiz üstün)

ilk olarak penguen dergisinde çıkmamıştır, daha penguen piyasada yokken yani lemanyak dağılmamışken cengiz üstün kullanırdı bunu sık sık dukafilm köşesinde.
güncel Önemli Başlıklar