bugün

örneğin müstakbel başkanımız ilk ohal gelmeden önce size müjdem var diyip ohal'i ilan etmişti. halkta saf saf bekliyordu acaba ne olacak diye?

acaba ötv mi kalkacak, maaşlara zam mı gelecek, tank mı ürettik, uçak mı ürettik? vs. halk kendisi için iyi bir şey beklerken kendisiyle alakalı olmayan şeyler müjde diye yedirildi.

17 nisandaki süpriz yine ohal devam kararıydı. şimdi idam kararı da müjde diye yedirelecek. alenen oy verenleriyle dalga geçiyor kendileri.

bu adamların müjde dedikleri hiç bir şey halka yaramadı, yaramayacak boş boş ümitlere yelken açmayın. biliyorum bizim halkımız saf.

lütfen aklınızı koruyun.
Mehmet vengiz aylar önce müjdeyi vermişti demiştik. parizyenden müjde bize.
canlıların adaptasyonuna - baya baya evrimsel biyolojideki terim olan adaptasyondan bahsediyorum- an be an tanıklık ettiğimiz durumlar bunlar.
müjde, adaptasyondan önce güzel haber demekti. yeni türkiye'de seçimde başarılı olan çıkıp direk idamdan bahsediyor, ohal uzadı hadi yine iyisiniz diyor. şürekası da mutlu oluyor. bunlar 20 sene önce, emekli maaşına yapılacak zammı, benzinde 10 kuruş indirimi müjde diye tanımlıyordu. davranışsal adaptasyon gökten çekiç gibi indi vallahi.
biri çıkar seçim ertesi günü kalaşnikoflu konuşma yapar, öteki idam ile müjdeler milleti.
hocam bunlar gerçek hayatta ne işimize yarayacak diyorduk? meğer malum kesmin işine yarayacakmış. yaradı.

e-ddie: im-la.
Benim anlamadığım hala ohallik ne var bu ülkede ? Niye kimse bunu sormuyor ? 15 temmuzun senesi geldi, aylardır ülkede terör olayı yok neden uzatıyorsun kardeşim ohali ? Hadi işten atarlar diye icraatlarını sorgulayamadınız ey akp'li arkadaşlar, bunu niye sormuyorsunuz??
hamaset edebiyatının bir kez daha ülkemizde ana mecra söylem haline geldiğinin net ispatlarından biri dahadır.
En kötü olayı Tayyip söylesin alkışlarlar,
En güzel haberi başka bir muhalif siyasi lider versin yuh çekerler.

işte böyle niteliksiz ve düşüncesiz toplumda her türlü becerirsiniz halkı. Yeterki camide bir iki poz verip konuşmalarda "Allah'ın izniyle..." diye cümleler kurarak başlangıç yapın.