bugün

önce zengin bir babişkoya sahip olup, cevahirde ki reyonları gezmeyi gerektirir oha falan olmak.
On sene önce moda olan duygu hali. Herkes oha falan olup duruyordu.
Avrupa yakası dizisi ile bir zamanlar dilimize dolanmış sözcük.
Ergen şaşırtısı.
Bunu biri benim yüzüme dese suratına bi çarpardım sanırım.
(bkz: avrupa yakası)
oha olmaya yakın olmak şeklinde tanımlanabilir.
beni yaran kelimedir kendileri. ama nedense kullanmayı bir türlü cesaret edememişimdir.
''down oldum yaniiii.'' cümlesini söyleyen bünyeden duyacağınız diğer bir cümledir.
orta anadolu da "çüşünüz" olarak da görüldüğü olmuştur.
oha falan oldum yani olarak kullanılan deyimdir. genelde bizim camiamızda bulunan ve halkın tikky olarak tabir ettiği bayan arkadaşlar ve son dönemde erkekler tarafından da kullanılan deyimdir. anlamı yine "çok şaşırmak"' tır.

(bkz: kal gelmesi)
(bkz: oha falan olunmaz oha falan doğulur)
ünlü düşünürümüz ve ozanımız ankaralı turgut bu konu hakkında şöyle demiştir:

oha da oldum kal geldi, gül beklerken dal geldi.
tam mutlu oldum derken ayrılması zor geldi.
*
(bkz: kal geldi) de benzer bir kullanımdır. Oha falan olmakla aynı iğrençliğe sahiptir.
ara sıra olunan ama tepki olarak her zaman kurulmayan cümle. misal tikky kız oha falan olurken ortalama bir insan vay abura koyiim olabilir.
- oha falan oldum.
--geçmiş olsun.
içerdiği anlam;kötüleme anlamı içerecek şekilde şaşırmak
türetilişi;üç kelimenin arsızca kullanımı
kimler tarafından kullanıldığı;genellikle lise çağındaki kızlar kulağında kulaklık varken arkadaşına yüksek sesle iletirler.
her duyduğumda oha felan olduğum ucube söz öbeği
(bkz: avrupa yakası)
(bkz: selin yerebakan)
-oha falan olduuuuuuuuuuuuum..
+sen fazla konuşma okulunu oku adam ol.
-al işte.
+sus lan, pis kız çocugu seni.
"oha falan oldum yaneeeeeeeee" diye söylenmesi daha bi makbuldür.Burdaki "yaneeeee" kelimesi ve ordaki "e" harfinin yavşağımsı bi biçimde uzaması daha bi tikky imajı kazandırır,yavaştan,alttan alttan verir ayarı.
Bu eylemin çekimlenmiş hallerini her duyduğunda "yeteeerr yakacağım bu sözlüğü" diyen kişinin * * nefret ettiği eylem.
Tikkyi ele veren hayret cümlesi.
"oha mısııııııın?" başka bir kullanım şeklidir.*
(bkz: a falan oldum)
konusurkene ahanda bir tikki diyerek alarma gecebileceğiniz*** insan tipinin en sık kullandığı söz öbeği. bnm asıl anlamadığım forumlarda fln daha kısa dolayısıyla yazması da kolay olan kelimeler* seçmektense niye hala bu sözün kullanılmasıdır
güncel Önemli Başlıklar