bugün

küçükkenelerin mahallede anneee gıcırtıları içerisinde kavgaya sebeb olabilecek ama insanın büyüyünce bile sessizce içinden söylediği türklerin en karakteristik katharsis cümlesi.
bu cümLe söyLenirken bir eLiniz (geneLde sağ eL) göğüs'e götürüLür ver aşağıya yukarı hareket ettiriLir...görseL oLarakta bu cümLe tamamLanır *
sinir olduğumuz birinin başına bişey geldikten sonra verdiğimiz tepki
el, iman tahtası üzerinden aşağı doğru kaydırılarak, kafa da hafif sallanarak yapılırsa daha etkili olur.
genelde ispiyonculuk yapan çocukların yaptığı eylemdir özlenilmiştir.
küçükken en çok sevdiğim söz öbeğiydi.
hep kandırılırdım sonrada aklımca intikam alırdım.
peşindende el göğse bastırılmak suretiyle, oooh canıma değsin denir, çok eğlencelidir.
yapacak hiç bir şeyin yok
oh canıma değsin
ağla ağla, yakıştı sana.
başkasının istemediği birşeyi yapınca söylenen söz.
genelde kızlar elini göğsüne götürüp söyler bunu.
bana yaşattıklarını yaşıyorsun, canıma değsin demeyeceğim, kalbine bir kişi bile değmeyecek, bunu kabullen, sen asla sevemezsin.
ilkokulda kız arkadaşın saçının çekilmesi eyleminden sonra, o saçı çeken erkek arkadaş olur da yere düşer ise kız arkadaşın ağzından ilk çıkan o cümle...
valla yaşı filan yok bu işin. yeter ki sevmediğin bir insanın başına bir iş gelsin. seksen yaşında bile söylenir.
başkalarının istemediği bir şey yapınca da söylenir.
birini kudurtunca söylenen söz.
kendi yararına olan bir şeyden çok mutluluk duyan kişinin söylediği söz.
oh, yandan yandan, severim seni candan.
(bkz: kendi yararına olan bir şeyden çok mutluluk duymak)
"oh oh yandan yandan" ilavesiyle kullanmaktan hoşlandığım söz.
oh be, yapamazsın dediler ama yaptım, istemediler ama yine de yaptım diye devam eden rahatlama sözü. peşinden de yandan yandan gelse tam olur.
özür beklenen anda yapılan çıkış, hak etti o da yapmasaydı minvalinde.
Çocukça bir söz gibi gelendir.
(bkz: yapamazsın denilen şeyi yapmak)
yapamazsın denilen şeyi yapınca içimden verdiğim tepki.
Erzurum'da et kuyruğuna girenler için bol bol söylediğim nispet cümlesi.
güncel Önemli Başlıklar