bugün

Ogün Samast pişman değil
21 Ocak 2007 Pazar 08:33

Ele geçirildiği Samsun'da polis ve savcılık tarafından ilk ifadesi alınan Hrant Dink suikastinin katil zanlısı Ogün Samast, olayı kendi kararıyla gerçekleştirdiğini söyledi.

Samast, Hrant Dink'in Türklüğe hakaret ettiğini belirterek, şöyle ifade verdi:

"Bir vatansever olarak kanıma dokundu, pişman değilim. Yine olsa yine yaparım. Öldürmeyi kafaya koymuştum. internette haberlerde okudum. Orada Ben Türkiyeliyim. Ama Türk kanı pis kandır dediği için öldürmeye karar verdim. 17 Ocakta Trabzondan otobüse bindim. 18 Ocak akşamı istanbul terminaline indim. Geceyi de terminalde geçirdim. 19 Ocakta görüşmek için gazeteye gittim. Ancak görüşemedik. Daha sonra Cuma namazını kıldım. Namaz çıkışı da gazeteye gittim. Bu sırada Hrant Dink bir bankaya girdi. Bankadan çıkıp gazeteye gitti. Beni görünce irkildi. 10 dakika sonra gazeteden çıktı. Arkasından yanaştım ve 1 metre uzaklıktan vurdum. Pişman değilim."

şimdi yorum yapmak istiyorum; bugüne kadar türkiye yi soyup soğana çeviren, bilmem kaç kuşak ötesine kadar bu ülkeyi harab eden vatandaşlara * karşı gözleri kör müydü bu adamın, herkesin de anladığı gibi bu bebenin gözlerinden ipnelik fışkırıyor..

her ne derse desin bu katil.. daha dün 17 aylık bir bebeye tecavüz eden 3 sakallı adi köpeğinde resimleri manşet manşet dolandı etrafta o zaman hiç mi gözleri görmemiş onları, hiç mi kanına dokunmamış, o da bu ülkenin evladıydı ..
o nu da geçiyorum nice günahsız insanlara işkenceler yapıldı onuda mı görmedin de gittin bu adamı gözüne kestirdin..

psikopat falan da değil bu katil, biz de o kadar salak değiliz. kimse üstlenmese de bu konudaki sorumluluğu; bizler kimlerin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. ha bundan sonra da çıkıp elinde bu ülkenin kimliğini taşımasın. cuma namazından çıkıpta allah'ın verdiği canı almaya nasıl cüret edersin bunu da anlamadım.. o'nun verdiği canı sadece o kalır ki sen onun bir kulusun.. yazık, yazık...