1. 1.
  derslerinde başarılı olamadığından ötürü kanaat notunu almak için alternatif yolları deneyen öğrencinin taktiği.

  kimileri olayı abartarak taraftarın tekmeye kafa sokan futbolcu istemesi gibi, öğretmenin de tahtayı ceketiyle silen öğrenci istediğini düşünerek tebeşirle yazı yazılmış tahtayı ceketi bembeyaz olması uğruna tozu dumana katarak hızlı hızlı silerler. öğrenci gaza gelip "hocam ben bu işe yüreğimi verdim, tahtayı silerken hem duygularımı katıyorum, hem de inançla siliyorum." şeklinde cümle kurabilir.

  birde bu öğrenciler hemen tahtayı silmek için ders sarmasa bile en önde otururlar. "be hey yalı kazığı.. sen tahtayı sileceksin diye ben tahtayı göremiyorum, geçsene arka sıralara.."
  3 -1 ... salca
 2. 1.
  ardından 'ellerimi yıkamaya gidebilir miyim, çok toz oldu da' denirse tüm etkileyiciliğini kaybeden girişim. ters teper olay. öğretmen tarafından 'kaytarmak için tahta silen tip' olarak da algılanabilirsiniz.
  1 ... nikim yok benim
 3. 2.
  tenefüste öğretmene 'öğretmenim şurayı burayı anlamadım, şu soruyu çözebilir misiniz?' şeklinde yalakalık değil de yağcılık yapan bünyenin hareketidir. bu şahısların ne odtü'yü ne de boğaziçi'ni kazandıkları görülmüştür.
  ... filleri kurtaran adam