bugün

eğitim hayatının her safhasında görülen olaydır. sırf öğrenciye uyuzluk olsun diye, öğrencileri terse yatırmaya çalışan hocaların yaptıkları eylemdir. halbuki sorular bellidir, gıcıklığını nerede kazık soru var, onu bulur sorarlar.
şerefsiz hocadır. Öğrenciyken çektiği sıkıntıların acısını, kendi öğrencilerinden çıkarmak isteyen zavallıdır.
ogrencinin calistigi "yer"in miktariyla da alakali olabilir bazen.
ders calismak pek size hitap etmiyorsa ve calistiginiz yer uc paragraftan ibaretse burdan soru gelmemesi olasidir. * *
genelde sık rastlanan birşeydir.
öğrenci adam gibi çalışmış ise , kaba etinden soru uyduran hocadır.
küfür yemeyi seven hocadır.
akademik kariyer yapmak için yapılan iş ne alakası varsa halen anlamış degılım.
öğrencinin çalıştığı yeri müneccim olup bilen ve ordan soran hoca değildir kendisi. sınava giren 60 kişi olsun hoce kimin nereyi çalıştıgını nereden bilecek. ha hiç işlemediği bi yeri soruyodur onda direkt art niyet aranmalı ilerde yök başkanı olarak görülürse şaşırılmamalıdır. sonuçta hoca anlattığı bir yerden soruyorsa hatalı bir önermedir hocanın sorduğu yeri çalışmayan öğrenci vardır. kötü not alınca hoca verdi iyi alınca ben aldım mantıgıdır.
"çalıştığımız yerden sormasını geçtik bari kitaptan sorsa deyyus, neymiş konunun olduğu tüm kaynaklardan sorumluymuşuz" dedirten hocadır...
(bkz: hocanın soracagı yere çalışmayan ögrenci)
gıcık, hatta gıcık ötesi hocadır. sınavdan sonra küfürleri yiyen hocadır.
(bkz: bad sector)
her zaman bu hatayı yapacak olan hocadır.
her zaman bu hatayı yapacak olan hocadır.
(bkz: dövülesi insanlar)
öğrenciyi sınıfta bırakmak için elinden geleni ardına koymayan hocadır.bu eylemin sonucunda da arabası çizilen hoca olabilir.
hayatında hiç öğrenci olmamış ve haliyle öğrencinin halinden anlamayan, gökten zembille indirilmiş hocadır.
ters köşe yapmayı seven hocadır.böyle şeylere gerek yoktur.