1. .
  Tuzla tersanelerinde ki ölümlere dur demek için üniversite öğrencileri de istanbul'da harekere geçti. Toplumsal dinamiğin ve bilimin merkezi olan üniversitenin işçi sınıfına destek için kadıköyden'den tuzla'ya yapacağı yürüyüş çok önemli. Toplumsal yıkımın ve saldırının (SSGSS, işten çıkarmalar, işçi ölümleri...) arkası kesilmiyor. Bu gidişe dur demek için üniversitelinin vereceği en güzel yanıt güçlü katılımla yapılacak olan yürüyüşü desteklemektir. Gelin Türkiye'nin dört bir yanından üniversitenin işçi sınıfıyla en büyük dayanışmasını örgütleyelim. .ölümlere dur demek, insanca çalışma koşulları için hep birlikte tuzla da olalım.

  yaklaşan 1 Mayıs'a anlamlı bir selamı Tuzla'dan vererek başlayabiliriz.

  "Boğaziçi, ODTÜ ve Sabancı Üniversiteleri ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nden bir grup öğrenci 14-19 Nisan'da Boğaziçi'nde çeşitli etkinlikler düzenleyecek ve 19 Nisan'da işçilere destek vermek için Tuzla'ya yürüyecek."

  "Öfkeliyiz"

  "Bu metin kaleme alınırken Tuzla tersanelerinde bir işçi daha öldü. Utanıyoruz! Tuzla'da onlarca işçi ölene kadar hiçbir şey yapmadığımız için! Utanıyoruz! Yok sayılan ve yoksulluğa mahkum edilen tersane işçileri emekleriyle değil ölümleriyle varolabildikleri için! Utanıyoruz! insan elinden çıkan her şeyin, işçinin alın teriyle mümkün olduğunu unuttuğumuz için!"

  "iş kazalarının, kötü çalışma koşullarının, yoksulluğun, güvencesiz ve güvenliksiz çalıştırılmanın işçilerin gündelik yaşamının doğal bir parçası haline gelmesine ve sıradanlaşmasına öfkeliyiz! Üniversite öğrencileri ve emekçiler olarak böyle bir yaşamı reddediyor ve herkesin iş sahibi olduğu, insani şartlarda çalıştığı, haklarını korumak için örgütlenebildiği bir düzen istiyoruz."

  Yürüyüş Programı
  19 Nisan 2008

  10:00 Kadıköy, Eminönü iskelesi önü; basın açıklaması

  10:45 Haydarpaşa Tren istasyonundan hareketle Kartal'a gidiş

  11:30 Kartal Meydan'dan Tuzla'ya yürüyüşün başlaması (Pendik'e E5 yan yol istikametinden, Pendik'ten sonra ise sahil yolu istikametinden yürünecek)

  16:30 Tuzla'ya varış.

  kaynak: bianet
  1 -1 ... sahaf