bugün

bir telefon şakası ürünüdür,

-alo
--alooo
-ben vahit
--buyur
-oglumu bulana veya getirene 100 bin lira veriyorum
--100 bin lira para mi lan it oglu it
--ben sana 100 bin veriyim sen benim oglumu bul
bir bakıma oğlunun bulunup getirilmesini istemeyen, ortalıktan kaybolduğuna sevinen -ki nasıl bu modelde bi ebeveyn olur orası muamma- ebeveyn kişisinin sözüdür.
eski türk filmlerinden birinden alınan ses kaydı kullanılarak yapılan telefon şakası.
gelen alo ların fazla olmasından bitap düşmüş adamın "yoh omo" gibilerinden bir yanıtı vardır...
(bkz: 100 bin lira para mı lan it oglu it)*
yüklemi olmayan cümle.100 bin lirayı ne yapıcaksın dedirtiyor.
alooo ben vahit diye başlayan mevcut telefon şakasıdır..türk filmi repliklerinden çalınmıştır ve eldeki enayiye yutturulurr..
gülünesi ve kopulası telefon lakasıdır .
mükemmel bir telefon şakası repliğidir özellikle karşıdaki adamın bir noktadan sonra sinirleri bozulur ve ezikcan gülüşü patlatır bir anda...
(bkz: 100 bin lira para mi lan itoglit)
2007 ocak ayı itibariyle gülünç olmaktan çıkmış ödülün konu edildiği telefon şakası.
(bkz: 100 bin lira epey bir para artık)
bulana da getirene de aynı parayı veren adamın,oğlunun haklı kaçış öyküsüne feryat eden repliği.
kaybolan çocuk eğerki bulunursa paranın azlığından yakınıp babasına şöyle bir cümle kurabilir:
-bu kadar mıydı lan! değerimiz gözünde...!
eski bir türk filminde ediz hun'un kaçırılan fırlama oğlunu bulmak için gazeteye vermek istediği ilan. telefonda bir gazetenin doğrudan -nedense- yazı işleri müdürünü bağlattırır ve bu repliği söyler. daha sonraki yıllarda bu replik ve öncesi ve sonrasındaki replikler kaydedilip bir telefon şakasında kullanılmıştır.

(not: film siyah beyaz ve çok eskidir, yüz bin lira o zamanlar sağlam paradır.)
+ alo.
- alo, oğlun elimizde...
+ siz kimsiniz?
- bana sen diyebilirsin.korkutucu olsun diye çoğul kullandım.yoksa tek kişiyim yani.
+ sen kimsin?
- bir dost.
+ insan dostuna böyle kalleşlik yapar mı lan!
- oğlunu bulana 100 bin lira verecekmişsin.
+ ee...
- oğlunu buldum.paramı ver.
+ tamam getir.
- nasıl ya?
+ buldun ama getireceksin.sende kalmayacak oğlum.
- aa...bende kalmayacak mı yani?ama pek şirin bişey kerata.eve al besle, o derece.
+ dıt dıt dıt...
telefon şakasında kullanımı esnasında şakaya maruz kalan amcanın en sonunda gaza gelip "ulan sen benim oğlumu bul ben sana yüz bin lira vereyim" diyerek işi gırgıra vurduğu eski bir türk filmi repliği.
önceden gülüp eğlendiğimiz, şimdi baktığımızda aslında iyi para eden ödül şakası.

(bkz: paradan sıfırların atılması)
güncel Önemli Başlıklar