bugün

oynadım. pişmanım. efsane mi bilinmez ama zaman kaybından başka bir şey olmayan oyun.
Okula gitmek için uyanmayı 5 dakika daha diye diye 3 saat erteleyen adamı,gece uyumadan havada bıraktığı filosunun tam inme saatinde çalar saatsiz uyandıran oyunun adıdır ogame.
gezegenlerime koloni halinde saldırı yediğim günü dün gibi hatırlıyorum...gençliğimi çürüttü gençliğimi...
Uzun bir dönem oynamıştım, gece saat kurup filo havalandırırdım. ilk atanıp çalıştığım yerde sıkıntıdan pes oynamayı da öğrenmiş, kazandığım için erkek arkadaşların birbirini aşağılamarina vesile de olmuştum. Gençlik güzelmiş hakikaten.
Ölüm Yıldızı kastırıp sonra da onu hızlandırmak için günler-haftalar süren AR-GE faaliyetleri yürüten nesildir.
seafight oynayan nesilden daha efsodur.
Bunun orta çağ versiyonu imperiaonline ı oynardım. Güzeldi.
ilk hastalık yapan online oyunlardan. ne ocaklar yıktı bu oyun. hala var mı la acaba?
bir zamanlar benim de için de bulunduğum nesildir. abimin yoğun isteklerine dayanamayıp başlamıştım, ne bileyim beni sömürmek için oynamamı istediğini...
Ah ne zamanlardı ah ne zamanlar . Uyku düzenim bozulmuştu bir ara .

--spoiler--
sabah onla kalkar , akşam onla yatardım . Ah sana ne emekler vermiştim ve sattım . Kusura bakma be gezegenim . Seni barzonun tekine verdiğim için çok üzgünüm .
--spoiler--
Kayıt işlemini arkadaşının envai çeşit yardımları ile zorlukla yapan nesildir.
zamanında benimde dahil olduğum nesildir. büyük oyuncular vardı. bi keresinde ilk 10 daki hesabıma 800 avro para teklif etmişlerdi ama o oyun benim için dünyaları verseler değişmeyeceğim kadar değerliydi çocuğum gibiydi lan. çok güzel dostluklar arkadaşlıklar edindim. 15. evrende kalender vardı çok küfretmişimdir kendisine * hakkını helâl etsin.
Çoluk cocuk oynasın elleşmeyin ama bu oyun için karısıyla kavga eden adam tanıyorum.
gece 5 e saat kurup filoyu kaldırmış, geliş saatini de filoya göre ayarlamış nesildir.

bak filoyu geliş saatine değil, geliş saatini filoya. düşün.
bir tane adama ana avrat kaydığım için 2034 e kadar ban yemiştim, 10000 puanı da geçmiştim içime oturmuştu.
sosyal hayatlarını sıfıra indirgeyip bu oyuna yoğunlaşarak zamanlarını öldürmüş nesildir, aynı zamanda ;

* geceleri alarm kurup filoyu yerde bırakmamak için uykusunu bölmüş kişidir.
* en az bir kere '' filoyla yatan ayla kalkar'' sözünü duymuş kişidir. *
* saldırı geldiği zaman saldıran kişiye ''arkadaşım online im'' mesajı göndermiş kişidir.
* ölüm yıldızıyla ay patlatmanın verdiği hazzı yaşamıştır.
* casus sondalarıyla savunmasız gezegene saldırı yapıp 2-3 dakikada fast saldırılar gerçekleştirmiş kişidir.
* geri dönüşüm gemilerini saldırıdan 2 saat önce kordinatlara yollamış kişidir.
* filoyu kaldırınca inme zamanını okuldan geliş saatlerine ayarlayan kişidir.
* herkes 1. ve 2. galakside kolonilerini kurarken o 8. yada 9. galakside 6-7 gezegenlik küçük imparatorluğunu kurmuş kişidir.
* 6 ay uğraşıp yaptığı filonun 3 saniye ile kilitlendiğini görünce saldırını anını elindeki kahveyle beraber beklemiş kişidir.

velhasılıkelam geçmişi özleyen, bu efsanevi nesle dahil olan kişidir.