1. 1.
  Yüzde 99,6'sı müslüman bir ülkede, Yunan kahramanı olan odisesus'un atının Çanakkale'de çarşaf çarşaf sergilenmesi olayı. Bize ne kardeşim biz müslümanız. Helen kahramanlarıyla işimiz olmaz.

  Truva atını gören yavrularımız, büyüyüp aşil gibi mala vurmak istiyor. Uğrunda savaştıkları kadın da dişleğin tekiydi. O kadın için değmezmiş. O değil de atın içine koyacaksın Metehan heykelini, ters köşe olacak kâfir turistler. Ccc.
  4 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 2. 2.
  chp'li çanakkale belediyesinin icraatıdır. biz belediye meclisine öneri sunduk iskele meydanına 57. alayı temsil eden bir heykel konsun diye kabul etmediler.
  5 ... mecburistikamet
 3. 3.
  Putatapardılar aynı zamanda diyiyim yani.
  2 ... erecto hz
 4. 4.
  2004'de fasulye lakaplı tinerci kardeşimizin üstüne nasıl çıktığını anlamadığımız attır. yanından geçen her dolmuşçunun "tabelada bunu tek geçtim, kuponumu yatırdı" esprisi yapmasına sebep olmuştur.
  2 ... cincinnatus
 5. 5.
  işin aslı biz troyalıların da devamıyız. O atın orada sergilenmesi biraz garip olsa da turist çekiyor işte diye ses çıkarılmıyor. Troyanın varisi olarak ne güzel yenildik der gibi oluyor. Müzede sergilense daha iyi gibi. Dilimiz Türkçe, kendimiz Türküz diye Troya geçmişimizi de inkar edemem...
  3 ... bizans tekfuru