bugün

zorluk anlamında kimsenin yaşamak,görmek istemeyeceği yer fakat sonunda faydalarını görmek istediği yer.
(bkz: orta doğu tıp üniversitesi)
(bkz: itü tıp)tan sonra ülkemizin en gelişmiş tıp fakültesidir.
lise hazırlıktan sonra 1. sınıfta daha *, derslerin başlamasıyla, hocaların hepsinin tek tek sorduğu 'nerede okumak istiyorsun?' ziyan sorusuna verilmiş hafif bilgisizlik hafif heyecandan kaynaklanan kısa bir olay...

x>> hoca
y>> kız arkadaş
z>> kendi halinde etliye sütlüye karışmayan bi liseli

x- söyle bakayım kızım nerde okumak istiyorsun?

y- hocam ben odtü tıp ta okumak istiyorum.

z- odtü teknik üniversite, orda tıp yok ki?
x- ...
y-??!!

sınıf- yarılmakta...
(bkz: balon haber)
her sınav döneminde zeka seviyesi aşırı yükselmiş hatta taşmaya başlamış kişilerin esprilerine konu olan, gerçekte var olmayan bölüm.
odtü tütün experliği.
ytü tıp hocalarına kancayı takmışlar şimdiden.
adından da anlaşılacağı üzere tıp üzerine kurulmuş bir fakültedir.
(bkz: orta doğu tıp üniversitesi). *
hedefleyen insan evladı vardır. yazıktır, günahtır.
(bkz: kazandım ama gitmedim)
2nci sınıta odtu hukuka paralel geçiş yapar.
(bkz: ironi)
eğer açılırsa mühendislikte özellikle bilgisayar ve elektronikte türkiye'nin en iyisi olan okulu bitirecek bölümdür. Çünkü tıp fakültesi bir üniversitenin tüm kaynaklarını sömürür...
(bkz: istanbul üniversitesi)
(bkz: boğaziçi hukuk)
mezun olduğum okul, eğitim açısından boğaziçi tıp'a takar, hocaları da çok saygıdeğerdir. prof. dr. recep sabunkabı ve prof. dr. emine lazımlık en kral, saygıdeğer hocalarındandır. saygılar hocam.* uzmanlık için de ilk tercihim olacaktır, özellikle psikiyatri düşünüyorum. yeni girecek gençlere tavsiyemdir, burayı tercihlerinize yazın, ösym klavuzunda bulamazsanız ısrarla bayinizden isteyiniz. *
lisede klasik 'hedefindeki bölüm ne?' sorusuna karşılık, arkadaşın birinin sevgili coğrafya hocamıza verdiği odtü tıp cevabından sonra, hocanın ''hıı, inşallah olur'' demesine neden olan akabinde de cemi cümlemizi hayretlere düşüren, insanın duyunca içini bi hoş eden ülkemizin en güzide tıp fakültesi.

tamam be tamam, öyle olmasa bile kalbimizdesin odtü tıp!
duyduğuma göre kontenjanı bir kişiymiş. oraya da ben gidicem.
mordor üniversitesi: rohan fakültesi; at atrenörlüğü bölümü ile birlikte en havalı ve karizma bölümlerden biridir.
oldukça zekalıdır.
her sene sınavı kazanamayan bir aday tarafından yeeaa ben burayı kazandım aslında diye esprisi yapılır.
yıllar geçiyor, değişemeyen tek şey odtü tıp esprisi...

ne diyim herıld yani.
Boğaziçi hukukla birlikte baya bi espriye maruz kalandır.Yoktur.
gemi kaptanı ol daha iyi. işsiz evde oturacağına gemide oturursun. 70 yaşına kadar dümen çevirirsin.
Kazanıp gitmediğim bölüm.
ideallerim var yaniii.
güncel Önemli Başlıklar