bugün

Boğaziçi Tıp ile yarışır(!)
Olmamasına rağmen bu yıl da 50 kişiyi bünyesine katan fakülte.
açıldığı takdirde okulu bırakacağım bölüm. *
bu kadar espri üzerine odtü yönetimi yerinde olsam açardım. saçma sapan üniversitelerde bile tıp fakültesi olduktan sonra odtü'te de olabilir rahatlıkla.
geleneksel olarak uludağ sözlügün yüzde 90 kazandığı bölümdür. *
3 yıllık olup lisans mı önlisans mı olduğuna henüz karar verilememiş yozgat ilinde bulunan bölüm.
(bkz: odtü kaldırım mühendisliği)
ilk okul hayali olup liseye gelince benden bi bok olmaz havasına girilince en istenen bölüm en boktan bölüm olup çıkı verir
(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş)
bu espri odtü' ye tıp fakültesi açılmasıyla yalova kaymakamı esprisi gibi tarihe karışacaktır.
Şerefsiz ODTÜ Eczacılığı, hatta Tıbbı 2 puanla kaçırdıydım;

Sonra babam okutmadı,
zorla zor YıldızTeknik Hemşireliğe yollayacaktı da,
makinası geliverdi..
geçen sene boğaziçi tıp dan yatay geçişle bir arkadaşım geçtiydi odtü tıpa ama pek beğenmedi ya. *
çok mu zeki olmak yoksa çok mu çalışmak gerekir girebilmek için kestiremediğim okul. o yüzden yaş oldu 21 işletme bitirdik düşünmekle geçti vakit. yoksa kazandım ama gitmedim.
okullardan ve bölümlerden bihaber teyzelerimizin hayal ürünü.
bir hanım teyzenin öss sonuşlarının açıklanması sonrası bizim oğlanın puanı odtü tıp a yetiyor şeklinde diğer hanım teyzelere hava atması sonucu duyduğum odtü bölümü. ayrıca hava atan hanım teyzenin büyük bir ihtimalle sınava giren oğlu tarafından kandırıldığını da belirtmek isterim. *
bir zamanlar ev sahibine, * arkadaşlarımızdan birinin doktor * olacağını uydurmamız sonucu ortaya çıkarttığımız fakülte.
(bkz: mutlak mutluluk)
(bkz: odtü hemşirelik)
(bkz: odtü diş hekimliği)
(bkz: odtü eczacılık)
kulağa ne kadar hoş geliyor...
açılması halinde rektöre tam saha "odtü hemşirelik bölümü açılsın, binası da istatistiğin karşısına konsun" baskısı yapacağım bölüm. * ***
fizik, kimya gibi bölümlerden birisini bitirdikten sonra "tıp bilişimi" master başvurunuzu elektronik mühendisliği bölümüne yapıyorsunuz, kabul edilirseniz * tam olarak aynı olmasada artık odtü tıpta okuyorum diyebilirsiniz.
sosyoloji ve felsefe gibi gubik bölümlerle(!) diğer üniversitelere ışık tutan üniversitemizin açsa yine en iyisi olacağından emin olduğum bölümdür..
açılması durumunda odtüdeki intihar vakalarına yeni seriler ekleneceği açık olan ve de akabinde rektör tarafından: "evet okulumuzda eğitim biraz zordur ama intihar vakaları durumu değiştiremez, müfredata aynen devam edilecektir" açıklamasının yine yeniden yapılacağı bölümdür.
1979'da planlanan bu proje, 12 eylül darbesi ve sonrasında gazi üniversitesinin oluşturulmasıyla rafa kalkmıştır.

tıp fakültesine sahip bir teknik üniversite için;
(bkz: karadeniz teknik üniversitesi)

ayrıca sosyoloji, felsefe, anaokulu öğretmenliği gibi gubik bölümlere sahip okulun niye bir tıp fakültesi olmasın ki?
odtu+tıp ile bitiren insan neslinin,kendi aralarında cıftlestırilmelerıyle,yeni bir mutant türün doğacağını düşündüğüm hayali bölüm. (bkz: hayallerin gerçek olması)
(bkz: olsa da yesek)
(bkz: hukuk mühendisi)