1. 1.
  Kantin fiyatlarının yüksekliği ve yemeklerin kalitesizliği gerekçesiyle, 16 mayıs itibariyle isa Demiray yurdunda patlak veren, 19 mayıs'ta Refika Aksoy ve 23 Mayıs'ta ise 4. yurt'un katılımlarıyla gittikçe büyüyen odtü öğrenci hareketidir.Kantincilerle yapılan müzakereler sonunda diğer yurtlarda da öğrenciler boykota katılım fikri üzerinde görüşmektedirler.Çığ gibi büyüyen boykotumuz hedefine ulaştığı zaman yurtalarda sabit fiyatlı, kaliteli yemek hizmeti sunulmaya başlanacaktır.

  Odtü'nün kantininden rektörüne, idari ve ticari her kuruluşunda süregelen "en az hizmetle, en çok sömürü" anlayışı, okullarını hakkıyla kazanmış genç öğrencilerin, bu ülkenin geleceği olan onurlu insanların sırtında bir kene gibi var olmakta, üniversitelerin "öğrenciye karşı" değil "öğrenci için" var olduğu gerçeğiyle tezat oluşturmaktadır.

  Bu vesileyle sadece odtü'de değil, aynı durumda olan tüm üniversitelerde öğrencilerin kendilerini alakadar eden sorunlara karşı insiyatif almalarını bekliyoruz.
  4 ... quellion
 2. 2.
  'Bu Fiyatlara Karnımız Tok !' sloganıyla yola çıkan 4. Yurt, kantini boykot etmeye 23 Mayıs 2008 günü başladı.
  Yurtlar genelinde, daha kaliteli hizmeti daha ucuza bulmak amacını güden hareketi 8. Yurtta 25 mayıs pazar gecesi yaklaşık 100 öğrencinin katılımıyla başlayan toplantıdan çıkan boykot kararı izledi. 8. yurtta öğrencilerin istekleri kabul edilmiştir ve boykot sona ermiştir.
  2 ... zenobia
 3. 3.
  takdir edilesi hareket.
  2 ... xerion
 4. 4.
  odtu'nin adına ve şanına yakışır bir harekettir. bunca eziyet ve sömürünün altında ezilen onca öğrenci hiçbir şeye ses çıkarmaz kulaklarını da ıpod ile tıkarken odtü'deki arkadaşların yaptığı şimdi birçoklarınca anarşistlik olarak adlandırılacaktır. ama onlar da zaten bunu göze alarak bu hareketi yapmışlardır. stadyumun tetik olması boşuna değildir.
  3 ... xargn