bugün

YAPARSA ÇOCUĞUMU KESERiM..

YÖK AKP ELiNDE DEĞiL Mi..

ANINDA UÇURURLAR..

ZATEN HÜKÜMETiN ELi KULAĞINDA..
(bkz: üniversite babasının malı değil)
yanlış algılanan durumdur, zira üniversiteler anayasa ile değil yök yasası ile kontrol edilir. akp tayfası da yök yasasında bir değişikliğe yanaşmadığı için * durum yanlış anlaşılmıştır. rektör demişti ki: "yök yasası değişmeden kimse türbanla giremez" demiştir, olması gereken de budur.
Artık davası olmayacak durumdur. Atı alan başını bağlamıştır...
(bkz: hırs yapmak)
yanlış bir harekettir. bırakın yapsınlar bırakın etsinler.
bir aya kalmaz, seve seve olmazsa, sevmeye sevmeye alacağı durumdur, koskoca kampüsü sapık tarlasına cevirmişti zaten, odtü ye insanlık ve özgürlük girecek.

edit: bir zamanlar sol framede odtü deki beyaz arabalı sapık başlıkları gezinirdi unuttun mu? sayın rektor işini yapsaydı da sapıkları almasaydı.
takdir edilecek ve aslında gerçekleştirilmesi gereken davranış.
odtü geleneklerine bağlı bir rektörün yaptığı en güzel harekettir. dürüst insan davranışıdır ayrıca. adam hiç değilse değişerek geliştim ya da gelişerek değiştim ya da ne haltsa işte ondan yapmıyor. adam gibi görüşlerini söylüyor ve bunu davranışlarıyla da herkese gösteriyor.

madem odtü rektörüsün göster muhalifliğini, odtü geleneğini yaşat.
(bkz: bogazici nin turbanlilari universiteye almasi)
odtü rektörünün daha önce yediği "zaten türbanlılar odtü'yü kazanamaz" nanesinin yanında ikinci bombasıdır, ilgiyle izliyoruz...

yanlız bu bombası farklı, ötekinin pimi çekilip ortaya atılmıştı ama bu saatli ve daha patlamadı, nerede patlayacağını zaman gösterecek, paşazade rektörümüzün elinde mi, yoksa hukuk devletinin dinamiklerinde mi ?

bu bombanın ne anlama geldiğini de üşenmedik sizin araştırdık, gururla sunarız; "bana bakın looo, ben rektörünüz, ben kanun kural mural tanımam bilirsiniz, burası da babamın çiftliği zaten, baba yadigarı yani anladınız mı, istediğimiz alırım istemediğimi de almam, keyfimin kahsı mısınız ulan, kim ulan bu üniversitenin rektörü ? ben ! bilen bilir, küçük dağları da ben yaratmışım, bana bakın akıllı olun taam mıı !" dır.

ayrıca bu müstakbel rektörümüz hukuk devletine ne kadar saygılı olduğunu göstermiştir sağolsun, bi de tüm bu hezeyanlar "nasıl olur da ben yök başkanı olamam da, benim üniversitemden sıradan bir hoca yök başkanı olur" un yan etkileridir sayın seyirciler, insanız hepimiz sonuçta, rektör de olsa içinde kalmış bazı şeyler, gururuna yedirememiş, içine sindirerememiş, güzide rektörümüz, ural amcamız, canımız ciğerimiz, soda tavsiye ediyoruz kendisine, hazımsızlığa bire bir, iyi gelir...
hem hukuken hem de çağdaşlık adına, ve daha önemlisi laik demokratik türkiye cumhuriyeti'nin vazgeçilmez ilkeleri adına, çok doğru bir harekettir.

bu is yasak iken turbanlıları universite kapilarina dayayip eylem yaptiranlar simdi hukuka saygi istiyorlar ya ... bu iş yasakken meclise türbanlı (ve amerikan vatandaşı) milletvekili sokmaya çalışanlar şimdi hukuka saygı diye bağırışıp çağırışıyorlar ya... hem de hukuka aykiri bir islem yok iken ortada, iste bu mukemmel bir siyasi duruş, acaip de yakışıyor takiyye şampiyonlarına.