1. 1.
  takdir edilecek bir durumdur. odtü'ye yakışan da budur. helal olsundur.
  21 -36 ... sagacius
 2. 2.
  laikçi faşizm örneğidir.

  dünyanın önde gelen üniversitelerindeki akademisyenlerin asla yapmayacakları, yapanı da aralarına almayacakları bir davranıştır.

  gelişmiş ülkelerdeki üniversitelerin en temel özelliğinin filmlerde gördüğü güzel bacaklı kızlar olduğunu sanan laikçi bünyelerin alkışlayacağı davranıştır.

  din ve vicdan özgürlüğü düşmanlığıdır. akademik kaliteyle ilgilenmek yerine kılık kıyafetle kafayı bozmuş olmanın sonucudur.
  17 -42 ... mertebe
 3. 3.
  takdir edilecek durum. odtü gibi bir eğitim kurumuna da insanların kafasının içinde değil dışına bakmak yakışırdı.
  19 -12 ... endirekt serbest vurus
 4. 4.
  zaten olmasi gereken sey. bunda takdir edilesi olan sey nedir hâlâ anlamis degilim.
  14 -14 ... 84 44 114 44
 5. 5.
  aynı odtü rektörü tiyatro izleyen öğrencilere ses çıkardıkları için soruşturma açmakta, bir şeyleri protesto eden öğrencileri okuldan uzaklaştırmaktadır. yani aslında ölye ilerici falan değil. düşünün sokak tiyatrosu izleyen öğrencilere "çevreye rahatsızlık vermekten" dolayı soruşturma...

  şimdi soruyorum bu kafa mı ilericidir ki, ilercilik adına türbanlıları üniversiteye almamaktadır?

  odtü rektörünün ilericliği neyse "vah türban ah türban" diyen laik elitlerin ilericiliği de odur.

  edit: gelsin eksiler, gitsin eksiler. Eksi veren laik elitistlere 10 paunlık soru: her protestoya soruşturma açmak, sokak tiyatrosundan bile rahatısızlık duymak mı size göre daha büyük gericiliktir, yoksa (iddia ettiğiniz üzere) türbanla üniversiteye girmek mi?

  işbu entrye konu olan olay ve gelen eksiler laik elitistlerin çağdaşlıktan anladıklarının kendi düşüncelerine uyulması olduğunu göstermektedir. Ne mutlu.
  17 -14 ... karamboldedans
 6. 6.
  yasalara karşı gelmekten başka bir şey değildir. odtü türkiye den ayrı bir cumhuriyet ise tartışılır.

  edit: eller kötü butonuna gidiyor durduramıyoruz. sizlere diyeceklerim var. sorarım size türban yasak iken gerekçe ne idi? yasalar değil mi idi? yoksa siz mi dayatıyordunuz. çıkarın şu at gözlüklerinizi ve ellerinizi kötü butonuna götürmeye devam edin.
  5 -17 ... pirincinicindekibeyaztas
 7. 7.
  bazı androitlerin haberi çarpıtması sonucu yaygarası kopan hadisedir. zira rektör, salt bir anayasa değişikliği ile böyle bir yola başvurmanın hata olacağını ileri sürmektedir. söz konusu öğrencilerin üniversitelere alınabilmesi için yüksek öğretim kanunu'nun ek 17. maddesinde de düzenleme yapılması gerektiğinden söz ediyor.
  7 -4 ... complicated
 8. 8.
  her ne kadar akp zihniyetinden, örümcek kafalılardan, dinciyim diye dolaşan çıkarcı iblislerden nefret etsem de odtü'yü kazanmak için öss aşkına kıçını yırtmış insanların o üniversitede istedikleri gibi okuyamamalarına karşıyım. öss ile zaten insanları eliyoruz, bir de türbanlı türbansız diye elemek bence yanlış.
  7 -6 ... tuhh kahretsin
 9. 9.
  türbanı gerçekten inançları için mi takıyorlar yoksa başka amaçlar mı güdüyorlar kimse bilemediği için yapılmış akıllıca bir davranıştır.
  evet odtü rektörünün birçok hatası vardır ve bu yadsınamaz bir gerçektir. fakat bu yolda almış olduğu karar doğru bir karardır.
  13 -13 ... freedean
 10. 10.
  anayasaya muhalefetten cezalandırılması gereken eylemdir... Aynı suctan deniz gezmiş ve adnan menderes'in idam edildiğini, nice partinin kapatıldığını varsayarsak (hiçbir şekilde tasvip etmiyorum), ural akbulut'un ceza almamaması, hukukun üstünlüğüne ve tarafsızlığına gölge düşürecektir.
  5 -6 ... liberla