1. 1.
    odtü'nün stadına yıllar önce* yazılmış olan yazıdır.

odtü stadyumu ndaki devrim yazısı

yazıldığı boya çok kuvvetli oldugu için o günden bugüne dek çıkartılamamıştır.. sadece bazı denemeler sonucu renk değiştirdiği söylenir.
    9 -3 ... chanson de roland
  2. 2.
    bir rivayete göre yazının boyasını kimya mühendisliği öğrencileri yapmışlardır, ve kimseye söylemedikleri özel bir formülü vardır, bu nedenle kimse nasıl çıkacağını bilmemektedir. stadın çok büyük olması nedeniyle yazı basamaklara yazılırken uzaktaki yurtlardan takip edilerek boyayanları yönlendirdikleri de söylenir.
    14 -5 ... pammuk
  3. 3.
    insanların nasıl da hayalperest olduklarının stada yansımış hali.

(bkz: olmayacak duaya amin demek)

büdüt: bu enrty girileli 2 sene olmuş. ben bile unutmuşum böyle bir entry m olduğunu. ancak iki yıldır istisnasız eksilenen tek entry im. gerçekten kutluyorum bu delikanlıları. ütopyalarına sadık birer gençler. vardiyalı sistemde eksiliyorlar. sekiz saatten fazla çalışmayın ama ütopyanıza ters. aklınızda olsun.
    27 -121 ... to madeira
  4. 4.
    bir zamanlar kimya mühendisliği öğrencilerinin inançları doğrultusunda stada kendi hazırladıkları boyayla yazdıkları yazı. bu gelenek her yıl yapılan odtü bahar şenliklerinin 3. gününde sahaya mumlarla yazılmak suretiyle tekrarlanır. bu bir odtü geleneğidir.
    11 -4 ... freedean
  5. 5.
    hurafelerle insanları oyalamanın sadece dinde olmadığını gösteren ibretlik hatta, sapıklıkta sınır tanımayan stv dizilerinden birinde hikaye yapılması gereken yazıdır.
    yok kimya mühendisleri attırmış yok kaka kolanın formülü bu yazıymış haydeeee.
    gerçekse odtü yönetiminin zaman zaman yazıyı yenilemesidir. keşke devrim yazıda, parkada kalmasaymış ne güzel olurmuş öyle değil mi?

$: ukk
    %: ulan ukk nedir?
    $: ulusözlük kofti komünistleri.
    ½: ulan.
    $: ağam beni kovi misen sözlükten...
    ½: komiyorum elan...kovmiyorum ulen...

kotobukiya edi büdü: bu giri gidip gidip geliyor; bir artılara boğuluyor bir eksilerle yeriliyor. ama biraz anlamaya çalışın bakalım, şair burada bayrağa seslenmiş... ve demiş ki keşke devrim yazıda, parkada kalmasaymış...
    23 -48 ... tfcvbg
  6. 6.
    boyanın formülünü bilen öğrencilerin aynı uçakta seyahat etmediği rivayetler arasındadır.

israil in formül için coca cola'nın formülünü önerdiği ayrı bir efsanedir.

ben inandım valla.
    20 -5 ... deep
  7. 7.
    yazının büyüklüğü onu yazanların hayallerinin de büyüklüğünü göstermektedir. hayaller onu gerçekleştirebildiğin kadar değil onu yaşatabildiğin kadar güzeldir.
    40 -10 ... fatal
  8. 8.
    yazi yazildiktan bir kac yil sonra uzerine zift dokulup yakildigi soylenir.. böylece yazı iyice betona işlemiş .. ayrıca odtü rektörlüğünün de arada sırada yazının üzerinden geçtiği söylenir.. her nasıl olursa olsun o yazı yıllardan beri orada durmaktadır. önemli olan da budur.
    9 -4 ... chanson de roland
  9. 9.
    Devrimci için her başarısızlık bir deneme tahtasıdır ve teoriye kaynaklık etmesi yönünden zaferden daha zengindir; tecrübe ve bilgi deposudur.

http://www.kurtuluscephesi.com/gerilla/debraytr.html
    5 -2 ... scarface
  10. 10.
    odtü nün silmeye çok istekli olduğu bir yazıdır, zira benim içinde bulunduğum 13 senedir üzerine başka renk boya sürmeden, betonları kırıp yeniden yapmaya kadar birçok yol denenmiştir, ancak hiç biri başarılı olamamıştır, zira her yeni bir denemeden sonra devrimci ruh hortlamış ve stadı eski haline getirmiştir. hatta bir keresinde helikopterlerden boya döküyorlardı da stadın her yerine bulaşmasına rağmen esen rüzgardan dolayı bir türlü devrim yazısının üstüne denk gelmemişti, allah ın hikmeti işte. allahuekber i de başka bir entry de incelemek üzere sevgili uuser lar. * *
    19 -9 ... pammuk