1. 1.
  odtünün en çok beddua alan bölümü.verdiği dersler dillere destan olmuştur.para kazanmak için öğrenciyi yaz okuluna bırakırlar.yaz okulunda yine zor sorarlar.mühendisliklere kesin bi gıcığı olduğunu düşündüğüm bölümdür ayrıca.
  ... freedean
 2. 2.
  cana yakın bir kantincisinin bulunduğu bölüm
  1 ... without_a_trace
 3. 3.
  elini verenin kolunu kaptırdığı,diğer bölümlere de eziyet etmeyi amaç edinmiş bölüm.
  1 ... dukur
 4. 4.
  bölümlerinden hiç ders almadığım halde, kampüsün orta yerinde olması, ve beşeri bilimlere yakın olması sebebiyle bi sürü derse girdiğim, derslerinin kodlarından bile bir şey anlamadıgım, bi şekilde amfisine kanımın kaynadığı, kantinin önündeki sıralarda oturup iki büklüm ödev yetiştirmeye çalışan insanlarla dolu bölüm.
  ... 2_sleepy
 5. 5.
  matematıgı hayatıma sokan,sevdiren canım hocamın mezun oldugu bölum.anlata anlata bitiremez.
  ... kararmish_gumush
 6. 6.
  buz gibi sınıfları hiç ısınmayan, kaloriferleri yanmayan odtü'nün güzide bölümü. öğrencileri çok sevecendir. topluluk odası şahanedir. (bkz: odtu matematik topluluğu)
  dayı bir kantincisi vardır, çok tamahkardır. 'hede çikolatasını getirsene dayı' dediğimizde, 'çok şükür bize yetiyor kazandığımız, o dediğin burda gitmez' diye de cevabı yapıştırır.
  ve fakat arkadaki bahçesi şahanedir. beşeri kantinini arıların bastığı bu mevsimde bile hiç uçan kaçan bir şey görünmez ortalıkta rahat rahat çayınızı içersiniz. ancak biraz eser, çok sıcak günlerde bile hırkayla oturmak durumunda kalır sefil öğrenciler.**
  1 ... kedileriseviniz
 7. 7.
  bilgisayar mühendisliğinden en çok geçiş yapılan bölüm.
  ... pelvis
 8. 8.
  türkiye de içinde en çok araştırma görevlisi barındıran matematik bölümü.
  http://www.math.metu.edu.tr
  ... mathman
 9. 9.
  zavallı öğrencilerinin ingilizcesinin 'reverse of', 'assume that' ve 'therefore'dan ibaret olduğu ve işkenceci hocalarının ingilizce bilmediği bölümdür.*
  sinirlenince 'ask your questions to my assistant not to me. i am going!' deyip sınıfı terk eden hocaları bile vardır.
  2 ... kedileriseviniz
 10. 10.
  hayatımın 1 senesini geçirdiğim, odtüyü ve üniversite hayatımı 1 sene boyunca cehenneme çeviren, acaip hocaların ve asosyal öğrencilerin ağır bastığı,5 metrekarelik, herşey 1 milyoncu kantine sahip, okuması çok zor olan, yatay geçiş sonucu kurtulduğum odtünün en çok yerilen bölümü.
  1 ... psikolojik deli