1. 1.
  ben orta doğu teknik üniversitesiyle ilgili bildiğim tek şey eğitim bölümleri hariç diğer bölümdeki öğrencilerine iş imkanı sağlamasıdır.

  Her neyse demek ki yanılmışım.

  Bu kişi benim arkadaşım değil ben hiç değilim.

  Dün balgata gitmek için herhangi bir durakta beklerken orada açılan konuşmada yaşlı bir amca oğlum odtü ekonomi mezunu yabancı dili çok iyi bilen bilgisayarı çok iyi bilen biri ama 1 yıldır mezun işsiz kaldı.Kafayı yemek üzere diyor.

  Şimdi böyleyse nüfus artıyor.ileride ne olur bilinmez.
  2 ... salon beyefendisi
 2. 2.
  iş onsuz kalmıştır.
  1 ... alihantayden
 3. 3.
  Ehonoği çoheyi olduğu için ona ihtiyaç kalmamasındandır.
  5 ... meruem
 4. 4.
  Özel sektörde çalışmış biri olarak bizzat c.e.o düzeyinde yöneticilerin ağzından dinlediğim bir işe alım politikasını ifade edeyim.

  Çok iyi okullardan çok iyi derecelerle mezun olan öğrenciler var evet. Bu öğrencilerin teknik bilgisi mükemmel olabilir ama özel sektör özellikle yönetici pozisyonuna adam alırken sizin ne kadar iyi ingilizce bildiğinize bakmıyor.

  Oxford yayınevi ile ya da bbc kanalı ile iş ilişkisi yoksa hele de ingilizce düzeyi "waç iz yor pörpoooç of viciiid " olan vir firma ile iletisim halindeyseniz , gercekten shall shant vs gerekmiyor. Aksine muhatabı ezmemek için yani anlamazsa bozulmasın diye basit konuşuyorsunuz.

  Konuyu çok dağıttım farkındayım. Sonuçta eğitim sistemi analitik düşünen öğrenci yetiştiriyor diyemem . Bu odtü de olsa boğaziçi de olsa böyle. Çok zeki olmak ile analitik zeka farklı bir şey.

  Bir yönetici için görünmeyeni görmek, beklenmeyeni beklemek de analitik zeka olmadan pek kolay değil.

  Özetle iş veren sizin önsezilerinizi ve iletişim becerilerinizi işe alıyor.
  2 ... sassanach
 5. 5.
  Ekonomik kriz var normaldir.
  1 ... beyaz baretli mehmet aga
 6. 6.
  hala üniversiteye okumak için gidenler var. üniversite hatun hoplatma merkezidir. uzatabildiğin kadar uzatıp mezun olmayacaksın.
  ... don dale