1. 1.
  (bkz: tuvalet)
  10 -7 ... landsknecht
 2. 2.
  hayvanlar alemi geliyor.
  9 -5 ... gogocu
 3. 3.
  mezun olunca yurtdışına gidip hayatını kurtaracak zeki insanlar.
  9 -15 ... hastavilla
 4. 4.
  odtü'yü, itü'yü, boğaziçi'ni kazanamayan, matematikte ve fizikte bir net bile çıkaramadığı için aşağılık kompleksiyle çalışkan gençlere saydıran tembel, obsesif, melankolik veletler.
  12 -5 ... uc boyutlu dusunen kare
 5. 5.
  kendilerini oxford, caltech, mıt gibi üniversitelerde okuyor zanneden solcuların doluştuğu üniversitedir.

  türkiye'nin en iyi üniversitesi olabilir. lakin uluslararası boyutta bunun hiçbir değeri yoktur.

  edit: ben odtü, itü gibi üniversitelerin en iyi 500 sıralamasındaki yerine bakmaya utanıyorum. kendi içimizde övünç kaynağı, gurur kaynağı ilan edelim, sabahlara kadar odtülü övelim hiçbir halta yaramaz. odtü, itü gibi üniversitelerde yayınlanan akademik yayınlar ne kadar atıf alıyor bu önemli. bırak atıfı, intihalle çalkalanıyor ülkemizdeki üniversiteler.

  bu üniversitelerden bir iki kişi yurtdışına gidip çok iyi işler yapabilir. eh o da 5-10 yılda bir iki tane.
  9 -3 ... hubel
 6. 5.
  lisedeyken okulun düzenlediği üniversite ziyaretleri sayesinde ilk mc donalds hamburger yediğim yer.
  6 ... ngark
 7. 6.
  Ülkenin zeki insanlarının okuduğu üniversite.

  Düdüt; ülkedeki akıl fukaraları eksilemiş. Kafanıza kargalar sıçsın.
  5 -9 ... thelma
 8. 7.
  Oto boka atılan devrim sloganları.. Melih Gökçek ten cok cektiler..
  7 -1 ... fikirsizadam60
 9. 8.
  dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında artık odtü, itü ve boğaziçi de yok. galiba bunu ilk paylaşan da bendim. intihali ve siyasi torpilleri dert etmediğinizi farz ediyorum, türkiye koşullarında devlet üniversiteleri fena sayılmaz. ama amerika veya avrupa'da kariyer yapma planınız varsa tercihleriniz de ona göre olmalı:

  "sabancı üniversitesi ve koç üniversitesi'nin ilk 500'de yer aldığı listenin ilk 1000'inde türkiye'den toplam 12 üniversite bulunuyor."

  "sabancı üniversitesi ve koç üniversitesi'nin ilk 500'de yer aldığı listenin ilk 1000'inde türkiye'den toplam 12 üniversite bulunuyor."

  "sabancı üniversitesi ve koç üniversitesi'nin ilk 500'de yer aldığı listenin ilk 1000'inde türkiye'den toplam 12 üniversite bulunuyor."

  "ingiltere'de yüksek öğrenimle ilgili yayınlanan "Times Higher Education (THE)" dergisinin, "Dünyanın En iyi Üniversiteleri" listesinde Türkiye'den iki üniversite ilk 500'de yer alabildi.

  2017 yılında ise aynı listenin ilk 500'ünde Türkiye'den 5 üniversite yer alıyordu.

  Sabancı Üniversitesi ve Koç Üniversitesi'nin ilk 500'de yer aldığı listenin ilk 1000'inde Türkiye'den toplam 12 üniversite bulunuyor.

  Times Higher Education dergisi bu sıralamayı yaparken öğretim kurumlarının bilimsel araştırmalarını, uluslararası çalışma ve konumlarını, gelirlerindeki artışları ve listede geçen yıl bulunduğu sıralamayı göz önüne alıyor. "
  https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-45661705
  2 -3 ... uc boyutlu dusunen kare
 10. 9.
  (bkz: odtü)
  ... ben kelebek