Oturup bunları sayıyorsa ağır maldır amk.

Aksi durumda yirim.
kaçını okuduguna göre tutumum değişir...
Hep diyorum konu kitap olduğunda önemli olan nicelik değil niteliktir. Kim hangi kitabı okumak istiyorsa okusun bize buna karışmak düşmez çünkü en nihayetinde okumak bir zevk işidir. Ben cozmopolitan okuyan kıza neden bunu okuyorsunuz gibi gerizekalı bir soru sormam çünki o onu seviyor onu anlıyor ondan ilgi alanlarına göre keyif alıyordur.

Kitap okumak değil yani mevzu.
eğer onlardan 550 tanesi din ile ilgili değilse yoldan çıkmış kızdır.
Derhal kitaplığını benimki ile birleştirmesi gereken hanım kızımızdır. Böylece 1500 civarı kitabımız olmuş olur.
Gayet ilgi çekicidir.
Evet işte o kişi benim.
kitap, her biri ayrı bir yaşanmışlıktır. ayrı bir hikaye. her birinde ayrı bir aşk, ayrı bir mekan, ayrı bir insan, ayrı bir özlem, tutku vardır. bazen vatan, bazen aşk, bazen silah, bazen sevda, bazen de özlemdir...
Başlık açan güzel kardeşimizin ilgisini çekenin kitaptan ziyade kız olduğu aşikardır. Aksi taktirde odasında onlarca kitap olan herkes için başlık açacak olsaydık.
tahminimce korsan işine girmiş kızdır.
evlenilmesi gereken kizdir.
Hepsini Okuduysa miyop olmuştur gözlüklüdür.
(bkz: umut bu topraklardan gitti)
Türk kızıysa eğer, o kitapların en az yüzde 80' i kahraman tazeoğlu, nilgün bodur ve ne idüğü belirsiz wattpad türevi mide bulandırıcı kitaplardır, üzgünüm gerçek böyle.