1. 1.
  zifiri karanlıkta, sahibinin odada olmamasından yararlanıp keyif yapan hamam böceklerinin, yokedicinin geri geldiğini anlayınca verdikleri tepki. deli gibi koşturular. hemen bir eşyanın altına kaçarlar. paçayı yırtacaklarını ve o koca çamaşır makinesinin ordan kaldırılamayacağını sanarlar. yanılmışlardır.
  13 ... milistr0ke
 2. 2.
  (bkz: hamambocegi oldurme teknikleri)
  1 ... menfikedi
 3. 3.
  artık ayvayı yemiş böcektir. az sonra üzerine terlik fırlatılacaktır çünkü. terlik darbesiyle 'kırtt' diye bir ses çıkacak, sarımsı kırmızımsı sıvılar yerde gözükecek ve bu hamame, son kez kafasındaki antenleri oynatacaktır.. **
  1 -1 ... lynx lynx
 4. 4.
  son sürat koltuğun altına uzayan hamam böceğidir. tabiiki (bkz: kobra takibi)nden kurtulabilirse.
  1 -1 ... dragonhead
 5. 5.
  namahrem var şiarıyla teni ürperen hamam böceğidir.
  2 ... yaralimasalcocuklari
 6. 6.
  olmamasi gereken bir yerde oldugunun farkinda olup, isigi acan kisinin de onun olmamasi gereken bir yerde oldugunu görmesi nedeni ile birazdan canini kurtarmak zorunda kalacagini anladigi an hakli olarak panikleyen organizma.
  1 ... atonalitemi kimseye vermem
 7. 7.
  kusura bakma abla biz hamamdan yeni çıktık ben az gevşedim tabi biraz rehavet var, karanlıkta nereye geldiğimi de görememişim,şu kapıya doğru yollanayım deyip jet motorlarını ateşleyen böcektir.
  1 ... kuresel ashirma
 8. 8.
  sahibiyle oynamak isteyen evcil hayvandır. kedi köpek gibi sağa sola koşuşturan manyaktır.
  ... yavuzum
 9. 9.
  kafamızı bozan hamam böceğidir. madem bu kadar korkuyorsun, git hamama. bunları öldürmek yerine, hamama teslim etmek gerekir. herkes, yerini yurdunu bilsin. adına yaraşır bir şekilde, hamamda yaşasın. hiç, kalıbının böceği değildir.
  ... sandalye
 10. 10.
  ölümün soğuk nefesini ensesinde hisseden ve azrail' le randevuya henüz hazır olmadığı için kaşla göz arasında kendimi hangi kuytuya atsam diye düşünen haşeredir. hayatı film şeridi gibi gözlerinin önünden geçmektedir. yıllar sonra birden bire abisi rıfkı' nın elektrik süpürgesinin içine çekilince sağ en arka ve orta sol bacaklarını kaybedip gazi olduğu günü ve dayı oğlu haydar' ın mutfakta ailecek piknik yaparlarken bir gazeteye yarı diri yarı ölü üçüncü sayfa haberi olduğu günü hatırlamıştır. amcası şuayip' e beyzbol sopasıyla yapılanları hatırlamak istememiştir bile. sonra kaderine razı olmuş ve gözlerini kapatıp şehadet getirmeye başlamıştır..
  ... aqin