bugün

türkçeye roket çocuklar diye çevrilen film yamulmuyorsam.
Türkçe'ye ekim düşü diye çevrilen filmdir. izlenilmesi gereken mükemmel bir filmdir. Ancak cd'cilerden zor bulunur.
düşlerinin peşinden koşan çocukların gerçek yaşam hikayesi. filmin sonunda gerçek görüntülerin gösterilmesi filme ayrı bir güzellik katıyor.
klişelerle dolu bir amerikan filmi. izlerken sizi şaşırtacak hiç bir sahne ile karşılaşmıyorsunuz. her şey bildiğiniz, tahmin ettiğiniz gibi gidiyor ama bu film öyle bir film ki 106 dakikanın da nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. film insanı bazı sahnelerde öyle bir yakalıyor ki içinizin burulmasına, gözlerinizin dolmasına engel olamıyorsunuz. uzun zamandır bir film beni böyle etkisi altına almamıştı. çoşa geldim. bulun, izleyin, izlettirin bu klişelerle dolu muhteşem filmi.
Filmde geçen kişilerin bazılarının şuanda bulundukları yerler;Hormer Hickham şuanda nasada uzaya kapsülle insan yolluyor, Homer Hicham'ın babası ruhu şad olsun, Homer hicham'ın annesi Marina Beach'de yaşıyor, roket çocuklar üniversitelerini bitirdiler hepsi collywood dışında işlerini kurdular. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film, gerçek bir hikayeden alınmışdır, Homer Hickham'ın yaşam öyküsü.
yıllar önce ilk izlediğim günden bana hoş bir hatıra olarak kalan güzel bir film.

görsel
harika bir filmdir. lise talebelerine ilham vermesi için mutlaka izletilmeli.

içimizde en az 1 milyon homer hickham var. ama potansiyellerinin farkında değiller. ailelerinin ve öğretmenlerinin de bundan haberleri yok.
1999 yapımı harika bir biyografi filmi, 7.8 imdb puanına sahip. Hayallerinin peşinde koşmaktan asla vazgeçmeyenlere gelsin.. görsel
1999 yapımı, 7.7 imdb puanı bulunan, joe johnston filmi.

Başrolünde genç hali olmasına rağmen, oyunculuğuyla büyüleyen jack gylenhaal bulunuyor.

Film gerçek bir öyküden alınmıştır. Bir madenci kasabasında, kurtuluş sadece futbol bursuyla, üniversiteye gitmektir. Ama genç homer, her büyük adam gibi, limitleri aşar. Bir roket yaparak bilim ödülü kazanır.

Filmin anlatımı, oyunculuğu, sinematografisi çok derin olmasa da, güzel şeyler çıkarılabilir. Hayallerinizden asla vazgeçmemek gibi.
öğretmen olsam mutlaka öğrencilerime izletirdim dediğim bir film.

film nasada muhendislik yapan birinin hayatından esinlenerek çekilmiş.

konusu ; 1950 lerin sonunda bir kasabada yasayan bir grup çocugun sputnik uydusundan etkilenip bir roket yapmaya çalışmalarını ve yasadiklari onca soruna ragmen mucadele ettiklerini işliyor.

puanım 7.5
hayata, hayallere ve inandığınız şeye sımsıkı sarılıp vazgeçmemenin hikayesini anlatan etkileyici bir film. film boyunca çocuklarla bir oluyor içten içe onları destekliyorsunuz; bir biyografi olmasından ötürü de hem ağlatıyor hem güldürüyor. sonunda gerçek karakterleri ve videolarını göstermesi ise mükemmeldi, bir çok biyografik filmde bu es geçiliyor malesef.