bugün

sayın başbakanımız recep tayyip erdoğanın sarf ettiği söz. mütevazilikte son bomba.

başbakanımız diyor ki, ''barrack obama ile birbirimize benziyoruz. ikimiz de mütevaziyiz.'' oha. neremle güleceğimi, neyimle ne yapıp, nasıl tepki vereceğimi bilemedim. konuyla alakalı olarak link de verelim daha inandırıcı olsun:

http://www.ntvmsnbc.com/id/24949314/

barrak obama ile tayyip erdoğan'ın tek ortak yönü, ikisinin de birer yarraklık uzantısı olduğudur.
(bkz: tencere dibin kara seninki benden kara)
Hemen bir kaç fark sıralamak gerekirse:
- Obama varolan bütün lobicilere Washington'daki bürolarını kapatmalarını önerdi. Seçim sürecinde en büyük bağışı, halktan kişilerin verdiği 5-10 dolarlık paralardı. RTE oğlunu bedavaya kuyumcu yaptı. Neden oğluma hisse veriyorsunuz demedi. Kızları yurt dışında iş adamları tarafından okutuluyor. Kimse neden diye sormuyor.

- Obama, hakkında şaibeli iddialar bulunan bir kaç bürokratını anında görevden aldı. RTE hepsinin arkasında durup, sorgulayanlara külhan beyliği yaptı. Halen pek çok belediye başkan adayının bile üzerinde şaibe var.

- Obama Arap Dünyasına yumruğunuzu açın, elinizi uzatın dedi. RTE one minute dedi.

- Obama ülkesinde devletin masrafları kısacağını söyledi. RTE seçim gezisine bile devletin helikopteriyle gidiyor.

- Obama rakiplerine sayın diye hitap eder. RTE ağzına ne gelirse.

- Obama golf oynuyor. RTE at biniyor.

Daha sayayım mı? Ben neresini benzettiğini merak ettim.
aksanlari benziyor aslinda hemen suclamamak lazim. o 'van munut' diyisinde bir zenci aksani sezmistim zaten.
peki ya kılıçdaroğlu benziyorsa?

http://www.demokrathaber....ze-benziyoruz-h25508.html
tayyip'ten sonra kılıçdaroğlu'nun da yaptığı açıklama.

bir siyasetçiyi daha kaybettik gençler.

--spoiler--
"Obama ile aynı dokudan geliyoruz. Ben sıradan halktan biriyim, aristokrat bir aileden değil tipik bir Anadolu ailesinden geliyorum. Obama da böyle bir aileden geliyor. ABD'de 20 yıl önce siyahi bir başkan olacak deseler kimse inanmazdı, bugün ABD toplumu bunu aştı. Türkiye de aşmak zorunda. Türkiye'de Alevi'den Başbakan niye olmasın?"
--spoiler--

birkaç gün sonra obama'nın peygamber soyundan geldiğini söylerse şaşırmam.
güncel Önemli Başlıklar