bugün

türk medyasının, siyasetinin kilitlendiği sorun...
24 nisan'da yapacağı konuşmada barrack obama acaba "soykırım" kelimesini kullanacak mı yoksa kullanmayacak mı?
ne kadar mühim.
ne kadar önemli bizim için...
dost ve müttefik(!) abd soykırımı tanıdı mı?
tanıdı.
daha ne?
kendimizi kandırmanın gereği ne?
bak bak medyaya bak, yoruma bak;

--spoiler--
15 dakika planlanmasına karşın 45 dakika sürdü. "Yapıcı ve olumlu olduğu" bildirilen görüşmede, Kafkaslar ve Orta Doğu'daki gelişmeler de ele alındı.
--spoiler--

neymiş?
normalde 15 dakika olarak planlanan görüşme 45 dakika sürmüş.
hey yavrum hey koç obama koç. görüyor musunuz bize ne kadar değer veriyor?

bak bunun üzerine, yani barrack'ın bize verdiği 30 dakika fazla değer üzerine bizimkiler ne açıklama yapmış;

--spoiler--
Bunun dışında Obama 24 Nisan'da nasıl bir mesaj yayınlanacağına dair hiçbir yorumda bulunmadı. Ancak Türk tarafı, Obama'nın geçen sene 1915 olayları için kullandığı Ermenice "Metz Yeğern" (Büyük Felaket) tanımlamasını yenileyeceği ve protokollere atıfta bulunacağını tahmin ettiklerini belirtti.
--spoiler--

ne diyor, nasıl tanımlıyor barrack?
"matz yeğern"...
yani, büyük felaket.
bizimkilerdeki sevince bak. 15 dakika sürmesi gereken görüşme 45 dakika...
zavallılar...
adam zaten tanımış, tanımlamış.
ne dedin?
hade lan protest mi?
haklısın.
adamlar arkamıza geçmiş biz hala dakika hesabı yapıyoruz.

van minüt...

öptüm heryerinizden...

not: barack obama diyebiliyorum...
(bkz: obama kömür koydum sobama)*
(bkz: obama ile konuştum haberler iyi)
abd ile 1915'ten beri gündemde olan konunun devamıdır.

(bkz: alfred rüstem)
+buyrun mister erdogan.
-sayın president size türkiyeden kucak dolusu sevgi saygı...
+sayın erdogan vaktimiz kisitli. 15 minüte.
-van minüte sayın president.
+anayasa noldu sayın erdogan?
-o iş tamam president. haftaya çıkar eli kulağında.
+eli kulaginde? bu ne kibris'a yeni çıkarma şifresi mi?
-estagfurullah president ne haddimize.
+ok man. peki ya ahmet türk ne olacak? çok faşistsiniz.
-birkaç kendini bilmez president. aradım zaten, gider gitmez o işi hallederiz.
+öcalan'i hallediyorsunuz degil?
-of kors presidentim. halloldu bil, sene sonuna kadar kelebekler gibi özgür olacak.
+ok ok.
-president şey bir sorun var.
+nedir?
-şu 24 nisandaki konuşmanızda bizi de korusanız kollasanız.
+nasil?
-yani soykırım demeseniz de, biz de bundan faydalansak.
+soykirim demeyecegim ki. genocide diyeceğim. ho ho ho.
-aman.
+şaka şaka man. dont worry.
-oh hamd olsun.
+matz yeğern diyecegim bu sefer.
-o ne sayın president
+merak etme sizin basın bir kilif uydurur buna.
-süpersin president.
+ah 45 minute olmus bir hayli astik görüsmeyi erdogan.
-hehe ben çıkayım mademse.
+çık çık.
-bu 45 dakika muhabbetini de kullansak?
+no problem if you wish?
-ha
+zzzzt manhattan.
-ahahahaha çok şakacısınız president.
+öyleyimdir...
1. senaryo
- iran ı bırakın israil e bakın ilk önce israil elindeki nükleer bombaları imha etsin.
afganistan a muharip güç vermeyiz.
yeter dünyayı sömürdüğünüz.
+ erminelere soykırım yapılmıştır.

2. senaryo
- dostum obama ya katılıyorum iran bir an önce programı durdurmalıdır.
ilk muharip güç yakında afganistan a gönderilecektir.
abd olmasa dünyanın hali nice olurdu.
+ savaş şartlarına göre bazı istenmeyen olaylar yaşanmıştır.
bazı insanların çokta sikinde olmayan durumdur.
(bkz: demezse ekime derse s*kime kadar)
başbakan rte tarafından siyasal bilgiler fakültelerinde ders olacak şekilde cevaplanmış soru;

--spoiler--
"Obama size net bir yanıt verdi mi? Siz bu kadar net konuşunca Obama size net bir yanıt verdi mi" sorusu üzerine Başbakan Erdoğan, "Göreyim Mevlam neyler. Neylerse güzel eyler" diye konuştu.
--spoiler--

http://www.hurriyet.com.t...ndem/14413671.asp?gid=373

gurur duyduk(!)...
(bkz: götünü öpmek)
soykırım olarak adlandırsa sanki içimizdeki hepimiz ermeniyizcilerin başını göğe erdirecek sorun.
(bkz: yok artık barack obama)
(bkz: nefesler tutuldu)
bu ne be kardeşim her 24 nisanda aynı mevzu yok dedimi,ya derse,dur dur sanki dedi vs. vs.dünya s.kime minare g.tüme demezsen adam değilsin lan barrrrak obama..
(bkz: her kuşu siktik bi kaldı leylek)
yaptık ya da yapmadık amerika ya ne amk.bir de biz kendimize bağımsız ülke diyoruz hala millet ne diyecek diye onun bunun ağzına bakıyoruz.
dese de kurtulsak dediğim olay.

şimdi hemen tepki göstermeyin, hemen eksilemeyin, durun açıklayayım:

şu her 24 Nisan'da yüreğimiz ağzımıza geliyor:"acaba ABD soykırım diyecek mi, aman demesin" şeklinde, benim düşüncem artık desinlerde kurtulalım, nedir bu özellikle de Sovyetler Birliği dağıldığından beridir, her sene küçücük Ermeni lobisi bizimle oynuyor, Obama kabul etsin bakalım ne olacak? Hiçbirşey, asıl olan Ermenilere olacak, Ermeniler senelerdir başka hedefleri olmadıkları için, tüm enerjilerini buna harcadıkları için, bu olay kabul edildiği günden sonra, belki ilk günler kutlama havasında, zafer günleri olarak geçecek ama ya sonra Ermeniler bunalıma girecek, kendilerini boşlukta hissedecekler, birbirlerini suçlamaya başlyacaklar, hatta kendi aralarında iç kargaşa bile başlayabilir, o yüzden kabul etsin Obama, biz değil Ermeniler zarar görecekler...
artık çok da önemli değildir. ben bile soykırım dedim, bi kaldı obama, o da desin.
kaderi, bir adet zenci dudağından dökülecek kelimelere bağlı olan bir ülkenin vatandaşlarının merakıdır efenim.

(bkz: çocuğumu keserim)
- bu büyük felaket..
-- barack afedersin.
-- excuse me?
-- no no please continue.
iki tarafıda memnun ama tatmin etmeyen, sorunun devamını hedefleyen bir yanıt vereceği kesindir. Ama bunu hangi süslü kelimelerle dile getirir, onu amerikanın politikasını şekillendirenler ve basın danışmanına sormak lazım.
obama piç mi değil mi sorunsalını sonlandıracak cümle.
bu konuda civatalar yalama olmuştur. demokles' in kılıcı gibi her yıl tepemizdeki bu konu kabak tadı vermiştir. ne diyecekse desin de kurtulalım.
''diyecektir tabi ki'' şeklinde cevap verilesi soru. türkiye'yi güçsüz ve zavallı konumda olan ülkeler bile takmıyor, koskoca obama'mı takacak?
bütün ülke kitlendi bi herifin ağzından çıkacak kelimeye bakıyor. bu ülke bu kadar aciz duruma düşer mi ya?
nerdesin fatih sultan mehmet? nerdesin yavuz? nerdesin kanuni? nerdesin atatürk?
o ülke ki vergi verdiği tek milletti türk milleti. yazıklar olsun.
güncel Önemli Başlıklar