1. .
  tipik bir amerikan ayıbıdır.. batılılardan böyle bir düşüncesizlik sürpriz olmadı..

  barack obama'nın george bush'tan devraldığı amerika birleşik devletleri başkanlık misyonu sırasında yapılan kutlamalarda, bütün dünya gibi benim de gözlerim rafet el roman'ı aradı.. u2'su, usher'ı bir sürü serseri suretli herif çıktı sahneye ama ne yazık ki rafet el roman, davetli sanatçılar arasında yer almıyordu..
  bilindiği gibi rafet el roman, amerikan kültürünü ''macera dolu amerika'' parçasıyla doğuya tanıtmış ve emperyalizmin orta doğu üzerindeki en büyük pencerelerinden biri olarak, amerikan dış politikasında son derece stratejik bir konuma sahip olmuştu.. ayrıca obama'nın seçim yarışı esnasında bizzat roman'ın cihangir'deki evine gelerek akıl danıştığı ve yeni şarkılar konusunda yardım istediği belgelenmiştir..
  hele şu anda bir de çocuklarının vesayet mevzusuyla uğraşan moralsiz rafet el roman'a, bu jest amerikan dış işleri tarafından çok görülmüştür.. ancak rafet el roman bunu da sineye çekmiş, ''aile içinde olur böyle şeyler, barack'a kırgınlığım yok..'' diye konuşmuştur..

  ondan da bu büyüklük beklenirdi zaten..
  38 -14 ... rapper ninja
 2. .
  obamanın da diğer abd başkanlarından bir farkını olmadığını göstermiştir.
  tamam adamın bestelerinde biraz oturamamışlık var.
  ama tek bir şarkıyla sizin ülkenizin anlamını cuk diye oturttu.
  3 -1 ... susarsam konusmam
 3. .
  obama'nın yapıp yapabileceği en terbiyesiz hareketlerdendir. halbuki ben ne kadar umutlanmıştım. rafet bizi orda temsil edecek diye hayal etmiştim. (bu temsil etme olayına da hastayım..) rüyam gerçeğe dönecek sanmıştım.

  rafet, konfetiler eşliğinde sahneye geliyor. kafasında o sekiz köşe kasketiyle ve yüzünde manasız sırıtmasıyla millete bağrınıp selam ediyor. ardından o müthiş sözlerle bezenmiş müthiş şarkı başlıyor. rafet kendinden geçercesine şarkısını söylemeye başlıyor.

  "a memoooooo" (o an çılgınca bir alkış kopuyor. hatta avuçlarını patlatan obez bir amerikalı yan tarafta bekleyen bir ambülansa taşınmaya çalışılıyor..)

  "Burassı nii york Ameğrikaaaa
  Evler karrıştı bulutlarraaa
  Nassıl bir zammaaağn
  Nassıl bir yaşşaaaam
  A memo!
  insanlar simsiyah"

  bu laftan sonra rafet, men in black filmindeki tipler gibi ray ban takmış ve damızlık gibi duran iki herif tarafından apar topar sahneden indirilir. amerika macerası başlamadan biter rafetciğin. kardeşim bir şarkı yapıyorsun düzelt bari sözünü.. orda çıkmışsın. ilk siyahi başkan için yapılan kutlamada "insanlar simsiyah" filan diyorsun. iyi ki de gitmemiş ya bırak ya.. hak verdim adamlara. türkiye'nin de imajını bozacaktı. sonra işin gücün yoksa bu imajı düzelt bir de..

  edit: amerika lafı düzeltildi. *
  2 ... slywitch
 4. .
  çelik de çağrılmamış alınan duyumlara göre.*
  -1 ... sumpago
 5. .
  söz konusu şarkıcının macera dolu amerika diyerek abd'yi bir tür anarşi ortamı gibi göstermesine alınan tavırdır.
  3 ... david addison
 6. .
  amerika nın o kadar da macera dolu olmadığının gösterme hali.
  1 ... frekans
 7. .
  (bkz: mfo)
  (bkz: new york sokaklarinda)
  ... strobe
 8. .
  çok ayıp bir durumdur. sezen aksu konsere çağrılmış ama obama özel uçak göndermediği için gitmemiş.
  ... birdy
 9. .
  türk halkına amerikayı tanıtmakta yaptıgı hizmetlerden ötürü en azından bi davet edilmesi gerekirdi. 90lı yıllarda yeni yetme gençlere amerikayı süper biryer gibi gösterip, genşlere haritada bile bilmedikleri bir yere hayranlık duyma hissini uyandırmıştır.

  Sanırım türk haklını orada gitarıyla birlikte temsil etmesi yerinde olurdu. sonuçta obamada bir rüyayı gercege dönüştürdü rafette bizim rüyamız işallah birgün başkan olmasa da sanat bakanı filan olur. (bkz: uuuu amerika herşey güzel herşey süper) *
  ... eritrol
 10. .
  (bkz: insanlık ayıbı)
  ... theangelofdeath