1. 1.
  "görmemişin baskanı olmuş kırk gün kırk gece çalgılı köçeklı kutlama yapmış" tadında kutlama.
  -1 ... gogocu
 2. 2.
  Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Barack Obama'nın ülkesine müdahale etmeye çalıştığını açıkladı.

  AFP'nin haberine göre, 15 Şubat tarihinde Venezuela'da devlet başkanının seçilme sınırının kaldırılması ile ilgili bir referandum yapılacağını kaydeden Chavez, Obama'nın referandum sonuçlarına müdahale etmek istediğini öne sürdü.

  Obama'nın 15 Şubat tarihinde yapılacak referandumu kendi siyasal çıkarları doğrultusunda kullanmak için harekete geçtiğinin altını çizen Chavez, "Obama, benim için Latin Amerika'da ilerlemenin yaşanması için tek engel" demiş. Demek ki, Obama beni yok etmek istiyor, değil mi? Obama'nın çok farklı bir kişi olduğu söyleniyor. Bu gerçek değil. Obama, Pentagon'un emirlerini yerine getirmediği zaman hemen öldürülecektir ve diğerlerinden farkı yoktur dedi.

  Chavez, daha önce de Obama hakkında sert açıklamalarda bulunmuş, geçen salı günü yaptığı açıklamada da, Obama'nın Venezuela'da muhalefete verdiği desteği eleştirmişti.

  15 Şubat tarihinde yapılacak referandumda, halkın evet demesi durumunda, Chavez, halk seçtiği sürece devlet başkanlığı görevini yürütebilecek. Referandumda, halk, devlet başkanının yanı sıra valiler ve belediye başkanları için de görev sınırlamasının kaldırılıp kaldırılmamasna karar verecek.

  http://haber.sol.org.tr/m...etler/mansetalt/8971.html
  ... tavushavasi
 3. 3.
  hala devam ediyordur korkusuyla ntv'yi açıp iki haber dinlemekten alıkoyan kutlama. ( doyamadınız kardeşim )
  1 ... asdoper
 4. 4.
  ntv nin atfettiği öneme bakılırsa "biz abd eyaleti miyiz ?" ya da "ntv türkçe yayın yapan abd televizyonu mu ?" vb. soruları aklımıza getiren kutlama. bize ne kardeşim elalemin başkanının kutlamasından.
  1 ... birdy