1. ?.
  1)Obama kömür dağıtmıyor,bizimki ülkedeki kömürleri ihraç edip ülkeye döviz sağlayacağına, beleşe dağıtıyor..O kömüler babasının fosili sanki..
  2)Obama harvard hukuk mezudur,derece ile girmiş ve derece ile bitirmiştir.Bizimki ise Aksaray iktisadi ve Ticari ilimler Yüksek Okulunu bitirmiştir.Ne derece ile girmiş ne de çıkmıştır.(Bazıları marmara üni der, alakası yoktur.Burası marmara üni. ye bağlanmıştır sonra)Ancak imam hatipte derece yaptığı söylentiler arasındadır.
  3)Obama dini siyasete alet etmez, bizimkinin siyasetten anladığı ise odur.
  4)Obama'nın laiklikle bir alıp veremedği yoktur, bizimki ise laikliğe öcü gözü ile bakar.
  5)Obama akılcıdır,mantıklıdır.Çıkıp şebek gibi "kriz teğet geçti" demez.Bizimki der.
  6)Obama bütün dünyayı yönetecek yeterliklikte olduğu için ordadır.Bizimki ise %44 ü bile yönetecek kadar yeterlilikte değildir.
  7)Obama bir şeye muhtaç değildir.Tayyip kömüre ve obamaya muhtaçtır.
  5 -2 ... seyin seysinin seysi
 2. ?.
  en barizi obama siyah, tayyip beyazdır. bu arada unutmadan şampiyon beşiktaş...
  2 -1 ... kartal penchesi
 3. ?.
  obamanın başkan olduğu törende bir papaz dakikalarca konuşma yaptı. bu olayın farklı versiyonu yani tayyip erdoğanın başbakan olduğu tören veya abdullah gül ün cumhurbaşkanı olduğu resmi törende bir imam çıkıp konuşma yapsa ne şeriatçılık kalır ne türkiyenin iran olması kalır. yani laiklik açısından farkı oldukları, düşünen bireyler için tamamen palavradır.

  ayrıca obama da abd de oyların yüzde yüzü ile seçilmemiştir. ama bir allah ın kulu da çıkıp obama benim başkanım değil veya obama beni temsil edecek yeterlilikte değil dememiştir. yok mu onu desteklemeyen insanlar tabiki var.

  türkiyede laiklik siyasete alet ediliyorsa bunu en çok yapan partiler laiklikten nemalananlardır. bugun chp nin laiklikten başka savunduğu ne vardır. chp seçimlerde halka ne sunmuştur. ayrıca bu olayı obama ile kıyaslamak ayrıca komiktir. amerikada laiklik mesele değildir ancak orda da obama sadece siyah oldugu için siyahlardan milyonlarca oy almıştır.

  türkiye de bugun dünyanın her yerinde oldugu gibi ekonomik bir darboğaz vardır. ancak bu asla bir ekonomik kriz değildir. ekonomik kriz var diyen bünyeler çok değil 8 sene öncesini hatırlamaktan aciz olduklarından tartışmanın alemi yoktur.

  hepsinden önemlisi insanda karşılaşma yapmadan önce az da olsa adalet ve düşünmeye yarayan organdan olacak. gerçi halk nasıl olsa gerçekleri gayet güzel görüyor fazla da söz söylemeye gerek yok.
  3 -2 ... eurasia
 4. 1.
  1: birisi kömür gözlü, digeri inci sözlü
  2: birisi ölcü birimi olarak derece'yi, digeri insanligi secmistir.
  3: birisi dinden anlamaz, digeri dondan.
  4: birisi layik degildir makamina,digeri layik.
  5: birisi akilcidir, mantikcidir, digeri akilli ve mantikli.
  6: birisi derin devlet tarafindan oraya getirilmistir, digeri halkin destegiyle.
  7: birisi imana muhtactir,digeri Allah a.

  edit:iyi ile kötü arasinda kocaman bir fark var. seninle benim aramda kocaman bir fark var.
  1 -1 ... dreamblue